Uwielbiam książki dla dzieci takie, jak „Klapu Klap” Madaleny Matoso! Uwielbiam i żywię głębokie przekonanie, że dzieci także!

Ta książka to nie jest standardowiec, gdzie jest akcja, bohater, duży obrazek i pięć linijek tekstu, który się po prostu czyta. „Klapu klap” sprawdza kreatywność. Naszą i naszych dzieci. To, na ile różnych sposobów będziecie obcować z tą książką zależy tylko od Was.

Można po prostu oglądać ilustracje. Wyraźne, kolorowe, kreślone grubą kreską. Można po prostu czytać onomatopeje, którymi podpisano każdy obrazek. Przy okazji, kto z Was wie jaki dźwięk wydaje akordeon? Możemy podczas czytania składać i rozkładać strony, aby wprawić postacie w ruch. Możemy uczyć się liczyć do 15. Możemy zaprosić dziecko do powtarzania dźwięków, a dzięki temu zafundować mu ćwiczenia logopedyczne usprawniające wymowę. Możemy ćwiczyć pamięć, refleks i koncentrację uwagi bawiąc się w otwieranie książki na dowolnej stronie i przypominanie sobie dźwięku przypisanego do wylosowanego przedmiotu. Możemy z figur geometrycznych wyciętych z papieru układać postacie z książki….

Mało pomysłów? Nie będzie więcej. Nie chcę zabijać waszej kreatywności.

Autorka recenzji: Justyna Śliwińska-Sroka

Opis: Jestem psychologiem i psychoterapeutą systemowym. Studia psychologiczne skończyłam w Poznaniu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Realizowałam dwie specjalności: psychoterapię zaburzeń psychicznych oraz wspomaganie okresu dorastania. Ukończyłam Kurs Podstawowy Terapii Systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu. Obecnie uczestniczę w kolejnych szkoleniach w tym zakresie.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w szkole podstawowej oraz szkole gimnazjalnej jako psycholog. Prowadziłam też liczne szkolenia z zakresu efektywnej nauki, umiejętności społecznych, interwencji kryzysowej. Współpracowałam z Terenowym Komitetem Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu. Obecnie pracuję w Poradni Zdrowia Psychicznego, prowadząc badania psychologiczne oraz psychoterapię. Prowadzę terapię indywidualną, terapię par oraz rodzin.

Mojej pracy przyświeca myśl, że każdy człowiek sam najlepiej wie, co jest dla niego najlepsze, a zadaniem psychoterapeuty jest pomóc mu to odnaleźć.

Madalena Matoso „Klapu Klap”, wydawnictwo Babaryba.

Książkę kupisz TUTAJ.