Z początkiem wiosny ruszają w inspeerio kolejne kursy redukcji stresu na bazie uważności. Ponieważ w ostatniej edycji byli chętni zarówno na spotkania popołudniowe, jak i poranne, również tym razem oferujemy Wam możliwość skorzystania z obu opcji.

I tak, grupa popołudniowa startuje w poniedziałek 16 marca od godziny 18:00 do 20:30, a grupa poranna w czwartek 19 marca od godziny 10:00 do 12:30.

Pełen kurs składa się z 8 spotkań po 2,5 godziny oraz jednego całodniowego spotkania w formie Dnia Uważności (trwa ono ok. 6 godzin). Dodatkowo uczestnicy wykonują samodzielnie ćwiczenia w domu na podstawie instrukcji trenera, skryptów i płyt CD (które stanowią nieodłączną część programu).

Przed rozpoczęciem kursu istotna jest konsultacja z prowadzącym kurs nauczycielem, podczas której przybliżany jest przebieg kursu, wyjaśniane są wszelkie niepewności oraz wypełniany kwestionariusz zgłoszeniowy.

Szczegółowy opis programu:

1 tydzień

Działanie na „automatycznym pilocie” a uważność. Kierowanie uwagi na chwilę bieżącą i przyjmowanie postawy „umysłu początkującego”.

Ćwiczone umiejętności: Skanowanie ciała.2 tydzień

W jaki sposób postrzegam siebie i świat? Potencjał tkwiący w świadomym i nieosądzającym postrzeganiu. Uważna samoobserwacja.

Ćwiczone umiejętności: Uważne oddychanie.

3 tydzień

Uświadamianie sobie własnych ograniczeń i radzenie sobie z nimi. Wypracowanie życzliwego i troskliwego stosunku do własnego ciała. Istota przyjemnych doświadczeń.

Ćwiczone umiejętności: Uważna praca z ciałem.

4 tydzień

Istota stresu. Stres i jego uważne obserwowanie.

Ćwiczone umiejętności: Medytacja na siedząco.

5 tydzień

Główne tematy: Bycie z myślami. Uważność na osądy i wzorce myślowe, które stres intensyfikują.

Ćwiczone umiejętności: Medytacja na siedząco z uważnością na myśli i emocje.

6 tydzień

Radzenie sobie z trudnymi emocjami. Uważna obserwacja bez utożsamiania się.

Ćwiczone umiejętności: Życzliwe spotkanie z trudnymi emocjami.

Dzień Uważności

Dzień (sobota lub niedziela), podczas którego będziemy mieli szansę praktykować wszystkie poznane dotąd narzędzia uważności. Będzie to wyjątkowa sposobność do utrwalenia i pogłębienia własnej praktyki.

7 tydzień

Uważna komunikacja.

Ćwiczone umiejętności: Zastosowanie poznanych dotąd narzędzi w kontekście uważnej komunikacji.

8 tydzień

Jak mogę i chcę wprowadzać uważność do mojego codziennego życia po zakończonym kursie? Moje krótkoterminowe i długoterminowe cele.Cena za cały kurs wynosi 850 zł/os

(cena obejmuje już konsultację wstępną, wszelkie materiały otrzymywane podczas kursu i udział w Dniu Uważności)

Kurs poprowadzi Agnieszka Pawłowska – certyfikowana nauczycielka MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction, czyli redukcji stresu w oparciu o uważność). Ukończyła pełne studium nauczycielskie zakończone certyfikacją – pod patronatem The Institute for Mindfulness-Based Approaches – IMA, europejski ośrodek zapewniający najwyższej jakości szkolenia dla specjalistów w obszarze zastosowań mindfulness. Autorka pierwszej na polskim rynku książki o uważności skierowanej do dzieci: „Lew Staszek i siła uważności”.