Zespół

Sabina Sadecka

Sabina Sadecka

psychoterapeutka ACT, redaktorka opsychologii.pl, tel. +48 730 712 373

# Moja psychologia jest bardzo osobista. Poszukuję w niej metod, które z jednej strony będą miały mocne ugruntowanie naukowe, z drugiej zaś - będą mocno odzwierciedlały moje wartości i intuicje. # Prowadzę swoją prywatną praktykę psychoterapeutyczną w gabinecie na ul. Nad Wierzbakiem 26/5 w Poznaniu. Pracuję z osobami dorosłymi i nastolatkami. Wykładam psychologię na Collegium Da Vinci i SWPS-ie. Piszę o psychologii na stronie, którą właśnie odwiedzacie. Moje artykuły popularyzujące psychologię pojawiają się na wielu portalach [m.in. wp.pl, gazeta.pl] i na łamach różnorodnych czasopism [m.in. Newsweek Psychologia, Psychologia w Praktyce, Uczyć Lepiej, Benefit HR, Grazia]. Goszczę u Wandy Wasilewskiej na antenie Radia Poznań i opowiadam tam o zdrowiu psychicznym (nd, 22:00). # Pracuję w nurcie Terapii Akceptacji i Zaangażowania, choć odebrałam też szkolenie w innych nurtach - systemowym, Analizy Transakcyjnej i psychodynamicznym. Obecnie najwięcej serca poświęcam edukowaniu się w zakresie terapii traumy [skończyłam właśnie polsko-niemiecki kurs z zakresu doradztwa psychologicznego w obszarze traumy, WTTS] i pracy z ciałem. # Stale superwizuję swoją pracę [obecnie superwizuje mnie superwizorka ACT Rikke Kjergaard i superwizorka Analizy Transakcyjnej Alexandra Piotrowska]. #Pracuję głównie w godzinach 10:00-16:00. Koszt wizyty to 200 zł. Rezerwacje wizyty pod numerem telefonu: +48 730 712 373

Maria Sitarska

Maria Sitarska

psycholożka i psychoterapeutka, redaktorka portalu opsychologii.pl, tel. 608 277 295

Jestem dyplomowaną psycholożką i psychoterapeutką (w trakcie procesu certyfikacji w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej). Prowadzę konsultacje i terapię dla osób dorosłych, par i młodzieży w gabinecie prywatnym w Poznaniu. Prowadzę również warsztaty psychologiczne: jestem autorką programu spotkań „Po stronie macoch” i "Ładnych warsztatów". Wspólnie z Sabiną Sadecką współtworzę portal opsychologii.pl. Prowadzę zajęcia psychologiczne (skoncentrowane wokół wartości związanych z medycyną stylu życia) na uniwersytecie trzeciego wieku (UAM w Poznaniu) i zajęcia "Cisza i spokój: uważność w ruchu" w Szkole Tai Chi Jadeit. Wykształcenie psychologiczne uzyskałam zdobywając dyplom magistra psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Umiejętności terapeutyczne zdobywam podczas procesu certyfikacji na doradcę i terapeutę systemowego w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej (ukończyłam czteroletni kurs podstawowy i zaawansowany) oraz podczas innych szkoleń z zakresu psychoterapii systemowej, terapii skoncentrowanej na rozwiązaniu i terapii akceptacji i zaangażowania (ACT). Moją pracę poddaję regularnej superwizji. Ukończyłam również filologię polską w ramach MISH oraz 8-tygodniowy kurs MBSR. Interesuję się również tematyką związaną z adaptacją człowieka do okresu późnej dorosłości. Jestem głęboko przekonana, że starość, uważność i wolność wyboru są światu ogromnie potrzebne. Zapraszam do sołackiego gabinetu, na ul. Nad Wierzbakiem 26/5 w poniedziałki i czwartki od 16.00-19.00, w środy od 10.00-13.00 i 16.00-18.00 oraz w piątki od 10-12.00 i od 15.00-19.00. Koszt spotkania indywidualnego to 120 zł, spotkanie z parą to150 zł.

Sebastian Szenrok

Sebastian Szenrok

trener i doradca, tel. 502 380 925

Jestem trenerem i menedżerem. Oprócz zarządzania procesami pracy ukończyłem filologię hiszpańską. Moje kompetencje wzmocniłem kończąc 1,5 roczne studia podyplomowe na kierunku coaching na Uniwersytecie SWPS. Posiadam 17-letnie biznesowe doświadczenie zawodowe w organizacjach międzynarodowych i polskich na stanowiskach managerskich i executive. Pracowałem w firmach rodzinnych, przedsiębiorstwach średniej wielkości, korporacjach, zarządzałem dużymi zespołami. Specjalizuję się w operacyjnym zarządzaniu firmami produkcyjnymi. W czasie mojej pracy zawodowej poszukiwałem wciąż na nowo skutecznych narzędzi do motywowania pracowników z jednej strony, i do doboru właściwych osób do właściwych zadań z drugiej. Dzięki pracy w duchu coachingu mogłem przyczynić się do rozwoju moich współpracowników, oraz organizacji, dla których pracowałem. Moim sukcesem jest sukces mojego Klienta. Prowadzę spotkania indywidualne i grupowe. Dbam o stały rozwój zawodowy i nieustannie podnoszę moje kompetencje uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach, korzystam z superwizji indywidualnej i grupowej. Dbam o ekologię zmiany realizowanej przez Klienta, tzn. o jednoznacznie pozytywny efekt charakteru tej zmiany. Pasjonuje mnie turystyka górska, a w szczególności via ferraty w Dolomitach oraz żeglarstwo morskie – Bałtyk, Adriatyk, Morze Śródziemne. Uwielbiam sport – koszykówkę, rugby, tenis ziemny. Zaczytuję się w literaturze hiszpańskiej i latynoamerykańskiej.

Karolina Piasecka

Karolina Piasecka

koordynatorka opsychologii.pl, psycholożka

Jestem psycholożką oraz psychoterapeutką trakcie certyfikacji. Wiedzę z zakresu psychoterapii systemowej zdobywam w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. Ukończyłam Kurs Zaawansowany Terapii Akceptacji i Zaangażowania oraz Szkolenie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Wciąż poszerzam swoje kompetencję studiując podyplomowo na kierunku Psychosomatyka i somatopsychologia, uczestnicząc w różnych szkoleniach i konferencjach. Pracuję z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i z różnymi innymi trudnościami rozwojowymi. Niebawem będzie można mnie spotkać również w prywatnym gabinecie we Włocławku. W swej pracy i życiu korzystam z doświadczeń, które kolekcjonowałam w takich miejscach jak dom dziecka, dom pomocy społecznej, fundacje, szkoły, ośrodek leczenia uzależnień, czy Centrum Inicjatyw Senioralnych (ciepłymi uczuciami darzę seniorów i ich ogromną życiową mądrość!). Niezmiernie cenię sobie współpracę z portalem opsychologii.pl - koordynuje tutaj dział związany z recenzjami książek. Prywatnie jestem osobą aktywną, lubiącą podróże, górskie wędrówki, sport, zwierzęta i fotografię. Uwielbiam czytać - aktualnie najwięcej czytam o terapii niepłodności, psychologii traumy, połączeniu ciała i psychiki oraz pracy w sytuacji żałoby i straty. Ogromną radość i satysfakcję przynosi mi bycie mamą.

Marzena Wojciechowska

Marzena Wojciechowska

trenerka umiejętności społecznych, tel. 503 086 233

Jestem trenerką umiejętności społecznych. Łączę przygotowanie akademickie z licznymi kursami i szkoleniami z zakresu psychologii, dzięki czemu prowadzę z powodzeniem różnorodne formy uczenia. Ukończyłam zaawansowany program szkoleniowym ICF ze specjalizacją Coaching w Edukacji i Rozwoju. Prowadzę warsztaty i szkolenia z zakresu: kompetencji miękkich, treningi umiejętności społecznych, a także warsztaty z zakresu nowoczesnej dydaktyki, metodyki nauczania, edukacji z elementami coachingu, narzędzi w edukacji i rozwoju, rozwijania kompetencji psychospołecznych, a także z budowania relacji z Klientem. Pracuję indywidualnie z dziećmi, młodzieżą w zakresie trudności w nauce lub znalezienia dalszej drogi edukacyjnej, jak również nauczycielami i wykładowcami w ramach ewaluacji pracy własnej lub rozwoju osobistego. Współpracuję również ze szkołami w zakresie doradztwa zawodowego. W swojej pracy opieram się głównie na psychologii pozytywnej oraz na analizie transakcyjnej.

Maciej Gendek

Maciej Gendek

psycholog i psychoterapeuta, tel. 692 889 010

Jestem psychologiem, psychoterapeutą. Specjalizuję się w pracy z trudnymi decyzjami dotyczącymi kontynuowania lub zmiany formy relacji (ślub, rozwód), zdradami oraz psychologicznymi aspektami różnych problemów związanych z ciałem (psychosomatyka). Pracuję w podejściu psychologii zorientowanej na proces – niezależnie od tego jak trudne sytuacje spotykają nas w życiu, w relacjach z innymi ludźmi, jest w nich zawarta informacja, która – umiejętnie wykorzystana – może posłużyć za pierwszy krok na drodze do szczęśliwego życia. Moje uprawnienia do pracy psychoterapeutycznej zostały nadane przez Instytut Psychologii Procesu (IPP) w Warszawie. Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami indywidualnymi oraz parami m.in. z problemami w relacjach, z objawami psychosomatycznymi oraz z osobami współuzależnionymi/DDA. Prywatnie oraz zawodowo interesuję się snami – różnymi sposobami w jaki można je interpretować. Prowadzę terapię po polsku oraz po angielsku.

Nina Sobczak-Matysiak

Nina Sobczak-Matysiak

psycholożka, psychoterapeutka ACT, +48 601 584 818

Psychoterapia i wsparcie psychologiczne to dla mnie głębokie humanistyczne spotkanie z osobą cierpiącą i poszukującą pomocy. W terapii najważniejsza jest dla mnie akceptacja, terapeutyczna obecność, rozumienie, wspieranie, ale też mobilizowanie do zmiany i zaangażowanego działania. Posiadam ponad 25-letnią praktykę kliniczną jako psycholog i psychoterapeuta w Poradni Zdrowia Psychicznego, Szpitalu Psychiatrycznym i prywatnym gabinecie, a jako wykładowca psychologii i trener psychologiczny w Instytucie Psychologii UAM, SWPS i CDV. Odbyłam wieloletnie specjalistyczne szkolenia i staże terapeutyczne, głównie w nurcie terapii humanistycznej, Gestalt, terapii skoncentrowanej na kliencie i emocjach, terapii ericksonowskiej. Wierzę w terapię integracyjną, ostatnią moją miłością jest Terapia Akceptacji i Zaangażowania ACT, w której intensywnie szkolę się i supewizuję. Stosując ACT łączę metody nowoczesnego behawioryzmu z podejściem humanistycznym, skoncentrowanym na kliencie, co daje wspaniałe efekty, tworząc terapię holistyczną i uniwersalną. Przyjmuję osoby dorosłe i młodzież. Zanim umówisz się na wizytę możesz skorzystać bezpłatnie z konsultacji ze mną: 601 584818, mail ninamatysiak@opsychologii.pl, skype: ninam_pc

Agnieszka Pawłowska

Agnieszka Pawłowska

Psycholog, trener uważności, tel. 609 686 999

Jestem psychologiem, a z czasów pierwszych studiów także ekonomistą. Z wykształcenia, doświadczenia życiowego i pasji jestem trenerem uważności. Posiadam certyfikat nauczyciela MBSR (Mindfulness-Based stress Reduction, czyli redukcji stresu na bazie uważności) oraz MBB (Mind-Body Bridging, czyli metody na lepsze zrozumienie swoich myśli poprzez kontakt ze zmysłami). Obecnie szkolę się i rozwijam w zakresie terapii ACT (Terapia Akceptacji i Zaangażowania). Prowadzę wykłady, warsztaty i spotkania indywidualne. Współpracuję z Uniwersytetem SWPS, gdzie prowadzę zajęcia dla studentów Psychologii Pozytywnej. Piszę także artykuły do prasy branżowej – głównie z zakresu mindfulness. Na co dzień pracuję z nauczycielami, przedsiębiorcami, studentami, sportowcami, służbami więziennymi i osobami z wielu innych obszarów zawodowych. Widzę ogromną wartość i potrzebę uważnej pracy z dziećmi i młodzieżą, w tym uczenia ich lepszego kontaktu z własnym ciałem, myślami, emocjami, uważnej komunikacji i pełniejszego doświadczania życia. Na bazie licznych doświadczeń w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz korzystając z elementów zawartych w ramach kursu MBSR, w programie MindUP, Inner Kids, Planting Seeds, Uwaga to działa! oraz the Mindfulness in School Project stworzyłam roczny program wdrażania uważności do szkół. Krok po kroku pomaga on dzieciom lepiej zrozumieć siebie, radzić sobie z trudnymi sytuacjami, łatwiej koncentrować się na zadaniach i współdziałać w grupie. By pomóc rodzicom i nauczycielom w przekazywaniu dzieciom wiedzy i umiejętności z zakresu uważniejszego życia, napisałam także serię książeczek „Kraina Uważności”, skierowanych już do najmłodszych odbiorców. Prywatnie jestem mamą czwórki dzieci - w tym jednego Anioła. Uwielbiam kontakt z ludźmi i równocześnie czas tylko dla siebie. Czerpię ogromną radość z bliskości z naturą, z mądrymi książkami, z możliwości odkrywania nowych miejsc na świecie i wracania do tych, które znam i w których czuję się bezpiecznie. Codziennie doświadczam wyjątkowej wartości z pielęgnowania uważności, akceptacji, ciekawości, otwartości, a także życzliwości wobec siebie i innych. Więcej informacji o tym co robię znajdziesz na stronie „żyj uważniej…, czyli minfulness dla każdego”: www.zyjuwazniej.pl Zapraszam też do kontaktu: a.pawlowska@zyjuwazniej.pl tel. 609686999

Elwira Wawrzyniak

Elwira Wawrzyniak

psycholożka

Jestem psychologiem. Kształcę się psychoterapeutycznie w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt. Odbyłam wcześniej Intensywny Kurs ACT, od którego rozpoczęła się moja historia z psychoterapią i decyzja, że chcę tę historię pisać dalej. Odbywałam staże i praktyki w Poradni Terapii Uzależnień WILDA, w Klinice Psychiatrii w 10. Wojskowym Szpitalu w Bydgoszczy, w Poznańskim Ośrodku Zdrowia Psychicznego na Osiedlu Kosmonautów, Staż w Pracowni Psychoedukacji i Rozwoju Osobistego MOC Poznania, Szpitalu Klinicznym na oddziale psychiatrii w Poznaniu oraz w Spring Professional wspierając procesy rekrutacyjne. Od dwóch lat jestem związana z portalem i zespołem opsychologii.pl, będąc stażystką u Sabiny Sadeckiej, m.in. współprowadząc proces terapeutyczny i współorganizując warsztaty. Działam również w organizacji Fabryka Młodych Profesjonalistów przy Uniwersytecie Adama Mickiewicza, która zajmuje się organizacją i przeprowadzaniem warsztatów dla różnych grup. Wszędzie tam, gdzie byłam i jestem w centrum moich zainteresowań pozostaje człowiek ze swoją unikalnością i wrażliwością, która nie przestaje mnie zadziwiać. W obrębie tematyki psychologii najbardziej zajmują mnie zagadnienia procesów poznawczych, redukcji stresu, samooceny i obrazu siebie oraz twórczości. W czasie wolnym poszukuję katharsis oddając się działalności muzycznej w zespole, fotografując, pisząc. Uwielbiam też spacery… po mieście, podczas których obserwuję sobie jego poszczególne elementy i tempo życia.

Katarzyna Rawska

Katarzyna Rawska

psycholożka i psychoterapeutka, tel. 512 151 609

Od kilku lat pracuję jako psycholog i psychoterapeutka. Prowadzę psychoterapię osób dorosłych (w gabinecie, poradniach zdrowia psychicznego oraz w oddziale dziennym psychiatrycznym). Swoją pracę poddaję superwizji. O psychologii i psychoterapii nieustannie czytam i czasem piszę. Ukończyłam psychologię na UAM w Poznaniu, całościowe szkolenie z psychoterapii systemowej indywidualnej, par, rodzinnej i grupowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej oraz Intensywny Kurs Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT). Te, jak również inne liczne szkolenia dały mi narzędzia do udzielania pomocy psychologicznej osobom doświadczającym m. in. kryzysu życiowego, straty, traumy, depresji, lęku, trudności w radzeniu sobie z emocjami, trudności w relacjach, trudności w sferze zawodowej. Zapraszam do gabinetu w Poznaniu, do lektury moich artykułów i recenzji oraz do śledzenia profilu facebookowego: https://www.facebook.com/rawskapsycholog/. Więcej o mnie: www.rawskapsycholog.pl

Natalia Stasiowska

Natalia Stasiowska

koordynatorka opsychologii.pl

Jestem studentką czwartego roku psychologii, powoli rozglądającą się za swoim miejscem w świecie i w przyszłym zawodzie. Prowadzę zajęcia w Centrum Aktywności Seniora i staram się działać psychoedukacyjnie w Internecie - na swoim Instagramie oraz blogu, gdzie stworzyłam "Alfabet zdrowia psychicznego". Praktykuję uważność, uwielbiam spacery, zachwyca mnie (i koi) szum morza i zieleń drzew. Nie wyobrażam sobie dnia bez przeczytania choć kilku stron książki, dużo piszę i fotografuję, próbując zatrzymać w kadrze piękno chwili.

Sylwia Śliwocka

Sylwia Śliwocka

psycholożka, psychoterapeutka, trenerka Familylab, tel. 503042880

Z zawodu psycholog, psychoterapeutka w procesie certyfikacji, trenerka Familylab Polska, realizatorka Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, fascynatka Porozumienia bez Przemocy. Założycielka Akademii EQ, która w swoim zamyśle oferuje rodzicom możliwość podnoszenia swoich kompetencji rodzicielskich i wzmacniania relacji między członkami rodziny. Prywatnie żona, mama czwórki dzieci.

Anna Olszewska-Konopa
Marta Nowakowska
Agnieszka Ludorowska

Agnieszka Ludorowska

recenzentka opsychologii.pl

Kiedy byłam dziewczynką i słyszałam pytanie: „Kim chcesz zostać, kiedy będziesz duża?”, odpowiadałam, że…nauczycielką. No, nie wyszło – ostatecznie zostałam psycholożką i nie żałuję wyboru, jednak coś z tych wczesnych marzeń chyba we mnie zostało, ponieważ zawodowo zajmuję się wspieraniem dzieci, ich opiekunów oraz nauczycieli na gruncie edukacyjnym. Na co dzień pracuję w przedszkolach Fundacji Familijny Poznań, wcześniej – w Poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz innych instytucjach zajmujących się opieką nad dzieckiem i wspomaganiem jego rozwoju. Jestem także w trakcie procesu certyfikacji na drodze do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty i Doradcy Systemowego - ukończyłam Kurs Podstawowy Terapii Systemowej (WTTS), a także inne szkolenia dotyczące rozwoju dziecka i związanych z tym trudności. Swoją pracę poddaję superwizji. W ramach prywatnej działalności przyjmuję w Ośrodku Pomocy Psychiatrycznej i Psychologicznej „Amonaria” (https://amonaria.pl/zespol/agnieszka-ludorowska/. W szczególności zapraszam rodziców i opiekunów doświadczających trudności wychowawczych lub kryzysu w pełnieniu roli rodzicielskiej, a także niepokojących się o rozwój swojego dziecka i chcących wyjaśnić wątpliwości z tym związane. W pracy (i po pracy też) staram się przede wszystkim uważnie słuchać i rozumieć ludzi – tych małych i tych dużych - nie oceniając, w czym pomaga mi teoria przywiązania oraz podejście systemowe. Po pracy dużo gadam, czytam kryminały, chodzę do kina i piszę – np. dla opsychologii.pl. Kontakt: 505 045 327

Anna Maria Potęga

Anna Maria Potęga

Kim jestem? Roześmianym promykiem słońca, radosnym pląsem, kroplą deszczu przejrzystą, migoczącą iskierką nadziei, czułym spojrzeniem i przytuleniem pełnym ciepła. Spełniona nauczycielka wychowania przedszkolnego (nauczyciel mianowany), która pracuje w nurcie pedagogiki froeblowskiej. Do swojej pracy zapraszam uważność i ciszę. Współpracuję z Fundacją „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, w ramach programu Rodzinne Czytanie założyłam i prowadzę Klub Czytających Rodzin „Mała Drużynka Pingwinka”.

Anna Alaszkiewicz

Anna Alaszkiewicz

recenzentka opsychologii.pl

Jestem ratownikiem medycznym, wodnym, diagnostą laboratoryjnym i specjalistą zdrowia publicznego. A prywatnie- uwielbiam spędzać czas z moimi bliskimi i z ekipą moich najwspanialszych na świecie przyjaciół. Kocham psychologię, czytanie książek, pływanie i jazdę na rowerze. Uważam, że serdeczne, ale uczciwe przyglądanie się samemu sobie, pozwala w bardziej otwarty i życzliwy sposób patrzeć na innych ludzi i świat, a więc budować bardziej satysfakcjonujące relacje z otoczeniem. Dlatego też prowadzę bloga o nazwie "Najlepsze życie to moje życie", na którym dzielę się z moimi czytelnikami wiedzą psychologiczną. Mam nadzieję, że pozwala ona im (a mi na pewno) bardziej rozumieć siebie, drugiego człowieka, świat... I każdego dnia z odwagą ruszać do życia i zwyczajnie, nieidealnie, ale dobrze żyć. : )

Anna Koblowska

Anna Koblowska

recenzentka opsychologii.pl

Jestem studentką psychologii, absolwentką filologii germańskiej i pedagogiki. Z zamiłowania badaczką ludzkich przeżyć, doświadczeń i potrzeb. Głęboko wierzę w moc psychologii i psychoterapii. Swoje wykształcenie i pasję łączę prowadząc szkołę językową, w której nie tylko przekazuję lingwistyczną wiedzę, ale też poznaję ciekawe osobowości, motywuję i wspieram rozwój swoich uczniów. Literacko zachwyca mnie Irvin D. Yalom, Haruki Murakami i Vladimir Nabokov. Budzę się z myślą, że każdy dzień może być piękniejszy dzięki szczerej rozmowie, aromatycznej kawie i dobrej książce.

Estera Zoc-Firlik

Estera Zoc-Firlik

recenzentka opsychologii.pl

Z wykształcenia jestem polonistką uzależniona od czytania. Moim panaceum na całe zło jest pisanie. A pisać ostatnio najbardziej lubię o swoim macierzyństwie, o czym możecie się przekonać na blogu https://firliki.wordpress.com/. Staram się pisać zwięźle i na temat, gdyż zgadzam się z Przybosiem, że w minimalnym zasobie słów można zawrzeć maksimum treści.

Iga Stanek

Iga Stanek

recenzentka opsychologii.pl

Jestem psychologiem, trenerem i interwentem kryzysowym. Prowadzę poradnictwo psychologiczne online oraz warsztaty rozwoju osobistego na terenie Krakowa i okolic. Na blogu kryzysowi.pl piszę o zdrowiu psychicznym, pielęgnowaniu uważności oraz projektowaniu spełnionego życia. Specjalizuję się w obszarze kryzysu ćwierci wieku

Joanna Bierejszyk-Kubiak

Joanna Bierejszyk-Kubiak

recenzentka opsychologii.pl

Psycholożka z uprawnieniami pedagogicznymi, psychoterapeutka systemowa w trakcie certyfikacji, literaturoznawczyni związana ze Szczecinem. Zapraszam do kontaktu: joannabierejszykkubiak@gmail.com, tel.: 608 536 999.

Joanna Duda

Joanna Duda

recenzentka opsychologii.pl

Od wielu lat kieruję projektami z zakresu rozwoju pracowników i zarządzaniu zmianą. Interesuję się obszarem zaangażowania, motywacji w pracy oraz zwinności poświęcając tym tematom artykuły na swoim blogu www.agileinhr.pl oraz dzieląc się wiedzą na konferencjach branżowych. Jestem mamą Magdy i Michała, moich ukochanych nauczycieli uważności.

Julia Musiał

Julia Musiał

recenzentka opsychologii.pl

Jestem polonistką z wykształcenia i pasji, a także redaktorką, korektorką – pracuję, by móc zapełniać kolejne półki książkami. Stawiam pierwsze uważne kroki i wyglądam przez wszystkie okna. Prowadzę bloga o książkach www.wblogunadzieja.blogspot.com.

Justyna Śliwińska-Sroka

Justyna Śliwińska-Sroka

recenzentka opsychologii.pl

Jestem psychologiem i psychoterapeutą systemowym. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w szkole podstawowej oraz szkole gimnazjalnej jako psycholog. Prowadziłam też liczne szkolenia z zakresu efektywnej nauki, umiejętności społecznych, interwencji kryzysowej. Współpracowałam z Terenowym Komitetem Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu. Obecnie pracuję w Poradni Zdrowia Psychicznego, prowadząc badania psychologiczne oraz psychoterapię. Prowadzę terapię indywidualną, terapię par oraz rodzin. Mojej pracy przyświeca myśl, że każdy człowiek sam najlepiej wie, co jest dla niego najlepsze, a zadaniem psychoterapeuty jest pomóc mu to odnaleźć. Stąd, w mojej pracy jestem daleka od oceniania, staram się spojrzeć na problem i jego przyczyny z wielu stron. Chcę, aby klienci czuli się w moim towarzystwie bezpiecznie i komfortowo. Swoją pracę poddaję stałej superwizji.

Karolina Buszkiewicz

Karolina Buszkiewicz

Psycholożka, coach i trenerka

Jestem psycholożką, coachem (akredytacja ACC ICF) i trenerką. Pracuję z kobietami, które zamiast przejmować się tym co myślą o nich inni, chcą w końcu zaakceptować siebie takimi jakie są, pozwolić sobie na bycie niedoskonałymi i poczuć się ze sobą dobrze. Dużą przyjemność i satysfakcję sprawia mi towarzyszenie im w odkrywaniu ich wewnętrznych skarbów i procesie budowania samoakceptacji i miłości do siebie. Marzę o świecie, w którym kobiety wierzą w siebie, czują się wartościowe i ważne, doceniają siebie, odważnie realizują swoje marzenia, pragnienia i plany i żyją takim życiem jakim chcą żyć. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, Szkołę Trenerów Grupy TROP, Kurs Doskonalenia Umiejętności Trenerskich i Komunikacji Opartej na Empatii w Dojrzewalni Róż oraz Szkoły Coachów w Coaching Center, Pracowni Coachingu NOVO i Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego. Bliskie mojemu sercu są NVC, terapia akceptacji i zaangażowania, podejście humanistyczne i podejście skoncentrowane na rozwiązaniach. Ostatnio sporo czytam i uczę się o neurobiologii, samowspółczuciu (self-compassion), byciu dla siebie dobrą i o pracy z traumą (mimo że to ostatnie zagadnienie nie należy do mojej rzeczywistości zawodowej, żywo mnie interesuje). Od innych najczęściej słyszę, że zarażam spokojem i inspiruję odważnym działaniem. Mam w sobie duże pokłady ciekawości i empatii. W wolnym czasie praktykuje jogę, czytam najczęściej po kilka książek równolegle, biorę udział w niezliczonych kursach online, podróżuję po Polsce i Europie albo po prostu leżę na trawie i odpoczywam gapiąc się na chmury. Po 9 latach w stolicy zdecydowałam, że rozpędzona Warszawa nie jest dla mnie. Od ponad roku mieszkam na wsi. Zamieniłam pracoholizm na slow life, uprawiam ogródek warzywny i opiekuję się pełną miłości psinką – Kulką. Więcej o mnie możesz przeczytać na stronie http://www.dobrzetu.pl/o-mnie/ Kontakt: 508 105 793

Karina Dawidowska

Karina Dawidowska

recenzentka opsychologii.pl

Ze zdrowego rozsądku zostałam absolwentka ochrony środowiska, z zamiłowania pasjonatką gramatyki i ortografii języka polskiego, w wolnych chwilach drążę więc językowe "smaczki", uciekam w świat bohaterów książek, korzystam z dobrodziejstw jogi, próbuję swoich możliwości kulinarnych. Na co dzień staram się kierować zasadą zdrowej równowagi między pracą a odpoczynkiem i wewnętrznym samorozwojem w tym pędzącym świecie.

Krystyna Zelek

Krystyna Zelek

recenzentka opsychologii.pl

Krystyna Zelek jest psychologiem, psychoterapeutą w procesie certyfikacji oraz trenerką kompetencji społecznych. Ukończyła Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytet Zielonogórski. Posiada również dyplom ukończenia Studium Pomocy Psychologicznej w zakresie Seksuologii. Pracuje z osobami dorosłymi, młodzieżą i dziećmi. Specjalizuje się w psychoterapii rodzin, małżeństw i par, pracuje także w kontakcie indywidualnym.
 Posiada doświadczenie w organizowaniu i prowadzeniu szkoleń dla osób dorosłych oraz zajęć psychoedukacyjnych dla młodzieży. Brała udział w wielu warsztatach, treningach rozwoju osobistego i treningach psychoterapeutycznych w różnych szkołach terapeutycznych. Prowadzi gabinet pomocy psychologicznej w Zielonej Górze.

Maciej Ścibor

Maciej Ścibor

recenzent opsychologii.pl

Maciej Ścibor jest psychoterapeutą psychodynamicznym i trenerem umiejętności psychospołecznych. Pracuje w Warszawie i Sochaczewie.

Magdalena Kubicka

Magdalena Kubicka

Moje artykuły powstają w Gdańsku, gdzie mieszkam i pracuję. Tutaj również ukończyłam psychologię kliniczną z założeniem, że gdy nabędę trochę życiowego doświadczenia, zostanę psychoterapeutką. Gdy zaczęłam realizować ten cel, byłam bogatsza o ponad 10 lat pracy z ludźmi i wspierania ich rozwoju w małych firmach oraz międzynarodowych korporacjach. Przeszłam zawodową ścieżkę od stażystki do HR Managera, równolegle współpracując z wieloma organizacjami pożytku publicznego, gdzie prowadziłam warsztaty i udzielałam konsultacji psychologicznych. By pogłębić wiedzę z pasjonujących mnie obszarów psychologii, ukończyłam studia doktoranckie na SWPS i kurs psychoterapii systemowej na WTTS. W pracy z klientem sięgam również do metod zaczerpniętych z innych nurtów, w tym terapii krótkoterminowej skoncentrowanej na rozwiązaniu oraz terapii akceptacji i zaangażowania, a także do narzędzi coachingowych. Poza gabinetem, można spotkać mnie w gdańskim oddziale Centrum Praw Kobiet, gdzie nieodpłatnie udzielam pomocy psychologicznej kobietom doświadczającym różnych form przemocy. Prywatnie jestem żoną i matką, a moje dzieci są dla mnie źródłem nieustannej inspiracji jak wieść pełne i uważne życie na co dzień.

Syma Marta Al Azab-Malinowska

Syma Marta Al Azab-Malinowska

recenzentka opsychologii.pl

Jestem psychoterapeutką, filozofką i pedagożką. Pracuję w nurcie terapii systemowej oraz terapii narracyjnej, bliskie są mi również założenia podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach. Współtworzę pracownię rozwoju i terapii "Przestrzenie". Ukończyłam dwuletni kurs terapii systemowej w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, podczas którego uczyłam się również systemowej terapii rodzin. Obecnie uczestniczę w Zaawansowanym Kursie Terapii Systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu oraz w specjalistycznym kursie TSR prowadzonym przez Centrum TSR. Jestem doktorantką na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM, członkinią fundacji Art-On oraz członkinią WTTS-u. Jestem w takim momencie życia, że dużo moich obowiązków to moje największe przyjemności: czytanie, słuchanie i rozgryzanie nowych tematów. Poza tym dużo rozmawiam i dużo się dziwię. Do tej pory książki i filmy recenzowałam znajomym i przyjaciołom, a to przez telefon, a to przy kawie. Pisałam raczej na potrzeby akademickie. Mam nadzieję, że uda się te dwie formy w miarę zgrabnie wymieszać i uzyskać nową jakość. Kontakt: tel. 506620610

Magdalena Bogusz

Magdalena Bogusz

recenzentka opsychologii.pl

Magdalena Bogusz jest polskim psychologiem, terapeutą, pracującym z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Jej największą pasją jest jej praca i kontakt z ludźmi. W swojej pracy lubi łączyć wiele technik i nurtów, to pozwala na szerokie, postrzeganie człowieka i jego trudności. Integruje podejście humanistyczne z nurtem poznawczo – behawioralnym. Jest fanką trzeciej fali CBT (ACT, DBT, MBCT, terapia schematów). Zarówno sama jak i w pracy, korzysta z technik pracy z ciałem wg A. Lowena czy mindfulness, ACT. W pracy z rodziną i dzieckiem kieruje się podejściem systemowym. Stale podnosi swoje kwalifikacje. Znajduje się pod stałą superwizją. Mieszka i pracuje w Szwecji od dwóch lat.