Dzięki językowi możemy doświadczyć bólu w najszczęśliwszym dniu naszego życia.

Jednym ze stojących przed nami wyzwań jest sprawienie, by klienci byli w stanie zaakceptować akceptację.

I baw się dobrze (jak często spotykasz się z takim zaleceniem w podręczniku?!).
fragmenty książki

„Zrozumieć ACT” Was rozbawi, zdziwi, uspokoi i zaciekawi. Podręcznik terapii akceptacji i zaangażowania Russa Harrisa ma posmak komediowo-sensacyjny. I ośmiela do bycia terapeutą ACT jak żadna inna książka.

Podczas lektury wchodzicie do głowy Russa-terapeuty i dydaktyka, siedzicie z nim na sesji terapii, współtworzycie ACT-owe ćwiczenia, doświadczacie mocy ACT-u na własnej skórze. Jeśli potrzebujecie wskazówek do prowadzenia terapii, dostaniecie ich od Russa aż nadto, jeśli jednak nie znosicie, by ktoś prowadził Was w terapii za rączkę (jak ja), dostaniecie też od autora sporo wolności. Opanujecie do perfekcji heksafleks (czyli model elastyczności psychologicznej, jeden z wielu używanych do konceptualizacji przypadku w terapii ACT, jak i do planowania interwencji terapeutycznych).

Żałuję, że nie sięgnęłam po tę książkę przed moją edukacyjną przygodą z ACT, teraz za to – gdy sama uczę ACT-u – polecam ją moim kursantom. Oprócz książki, rekomenduję Wam wybrać się na jakiś stacjonarny warsztat Russa (np. ten), ma on niespożytą energię, ogromny dystans do siebie, szeroką wiedzę i sposób na dotarcie z ACT-em do każdego (pisałam o tym nieco tu).

PS A na dowód, jak mocno użytkowana jest przeze mnie ta książka, mam jej okładkę :).

Russ Harris [2018], Zrozumieć ACT. Terapia akceptacji i zaangażowania w praktyce. Sopot: GWP. 

PS Zapraszam do uczenia się wraz ze mną terapii akceptacji i zaangażowania w ramach wyjątkowej ACT-owej Rewolucji.