Jeśli czytasz ten opis, to możliwe, że od wielu tygodni, miesięcy, a może i lat stawiasz swój sen na piedestale Twojego życia. Próbowałeś/próbowałaś już wszystkiego – od ciepłych kąpieli, aromaterapii, ćwiczeń fizycznych, relaksacji po odstawienie wszystkiego, co pobudza i stosowanie leków nasennych. Co jednak, jeśli wszystko to, co robisz, by zasnąć i lepiej spać, tak naprawdę nasila Twoje problemy ze snem? Co jeśli im bardziej skupiasz się na dobrym śnie, masz go w efekcie coraz mniej?

Podczas 8-tygodniowych spotkań “Dobra Noc” przećwiczymy podejście do bezsenności oparte na terapii akceptacji i zaangażowania. Ten niezwykle skuteczny, poparty rzetelną wiedzą naukową, nurt terapii, nazywany jest czasami “podejściem terapeutycznym ostatniej szansy”. To podejście dla tych, dla których tradycyjne techniki okazały się nieskuteczne. To zarazem jednak nurt, który nie skupia się tylko na objawie (w naszym przypadku – bezsenności), lecz przygląda się temu, czy żyjemy takim życiem, jakim chcielibyśmy żyć, nawet jeśli w tym życiu pojawiło się coś trudnego.

Podczas cyklu spotkań:

  • Zbadamy, co wzmacnia nasze problemy ze snem, jakie rytuały związane ze snem mogą zaogniać naszą bezsenność
  • Popraktykujemy uważność na to, co się z nami dzieje, nawet gdy nie śpimy i akceptację tego, na co w bezsenności nie mamy wpływu
  • Opracujemy nowe, konstruktywne reguły snu
  • Przyjrzymy się temu, co zaniedbaliśmy, walcząc z naszą bezsennością i w jaki sposób możemy zaprosić zapomniane wartości do naszego życia.
  • Będziemy ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć.

Kiedy?

Spotkania odbywać się będą w godzinach 18:00-20:00.

29.01 (wt), 4.02 (pn), 19.02 (wt), 26.02 (wt), 4.03 (pn), 12.03 (wt), 19.03 (wt)., 26.03 (wt)

Gdzie? Spotkania odbędą się w Poznaniu w sali Miejsce Ludzi przy ul. Sienkiewicza 6/12.

Koszt: 800 zł, rezerwacja miejsca po wpłacie 300 zł do 15 stycznia 2019, całość kwoty do 25 stycznia. Zwrot opłaty rezerwacyjnej jest możliwy, jeśli uczestnictwo zostanie odwołane do 22.01.2019.

Dane konta: Sabina Sadecka psychologia, 38 1140 2004 0000 3902 7583 3288

Zgłoszenia: elwirawawrzyniak@opsychologii.pl

Spotkania poprowadzi Sabina Sadecka – poznańska terapeutka z wieloletnim doświadczeniem w terapeutycznej pracy indywidualnej i w pracy warsztatowej. W swojej pracy wykorzystuje założenia i techniki terapii akceptacji i zaangażowania oraz – doskonale je uzupełniające – interwencje z zakresu neurobiologii interpersonalnej. Specjalizuje się w terapeutycznej pracy z ciałem, terapii traumy i terapii w chorobach, dla których medycyna nie znalazła wyjaśnienia. Jest stałym gościem Wandy Wasilewskiej w audycji “Problem z głowy” na antenie Radia Poznań. Pisze o psychoterapii i psychologii na współtworzonym przez siebie portalu opsychologii.pl i dla wielu portali i czasopism (w tym “Newsweek Psychologia”, “Psychologia w praktyce”, “Benefit HR”, “Pani”, “Grazia” i wiele innych). Wykłada i wykładała psychologię na kilku poznańskich uczelniach (w tym SWPS, Collegium Da Vinci, Uniwersytet Ekonomiczny). Kształciła się w Polsce i w Europie w zakresie terapii akceptacji i zaangażowania i terapii traumy, kończy polsko-niemiecki kurs z zakresu pedagogiki traumy/doradztwa specjalistycznego w zakresie traumy na WTTS. Ukończyła zaawansowany kurs terapii systemowej, szkoliła się też w Analizie Transakcyjnej i podejściu psychodynamicznym.

Współprowadzenie – Elwira Wawrzyniak.