Zostaliśmy oficjalnym patronem medialnym wyjątkowego – na skalę Polski, ale i Europy – wydarzenia – III Poznańskiej Konferencji ACT (Terapii Akceptacji i Zaangażowania) i CBS (nauk behawioralno-kontekstualnych).

Konferencja odbędzie się 28-30 maja 2018 r. w Poznaniu. Wydarzenie to skierowane jest do wszystkich naukowców oraz profesjonalistów wykonujących zawody związane ze zdrowiem fizycznym i/lub psychicznym, w szczególności tych zainteresowanych Terapią Akceptacji i Zaangażowania (Acceptance & Commitment Therapy). Jej organizatorami są Polski Oddział Association for Contextual Behavioral Science oraz Zakład i Katedra Psychologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Naczelną intencją organizatorów jest otwarcie drzwi między medycznymi i psychologicznymi interwencjami, których celem jest uśmierzanie ludzkiego cierpienia, jak również przedstawienie praktycznego wykorzystania badań naukowych, tak aby każdy uczestnik miał możliwość rozwinąć swe umiejętności i wiedzę.

Konferencja ma charakter międzynarodowy i jest otwarta na czynnych i biernych uczestników z całego świata. Wydarzenie to daje również szansę na zawiązanie się nowych kontaktów i integrację ogólnoświatowych środowisk naukowych, zawodowych i studenckich.

Główni zaproszeni prelegenci to:

Dr Louise McHugh – University College Dublin, Irlandia
Dr Graciela Rovner – Karolinska Institutet, Szwecja
Dr Ross White – University of Liverpool, UK
MSc Jacqueline A-Tjak  – Certyfikowana Psycholog Kliniczna, Holandia

Konferencja poprzedzona będzie całodniowymi warsztatami tematycznymi dla profesjonalistów między innymi z zakresu pracy z przewlekłym bólem, psychozą i depresją (28 maja). Przygotowano również atrakcje okołokonferencyjne, takie jak Follies (interaktywny bankiet) czy zwiedzanie miasta Poznania.

PS Więcej informacji na stronie konferencji.

Dołącz też do wydarzenia na Facebooku konferencji.