Jeśli zawsze jesteś zajęty robieniem czegoś,
nie możesz cieszyć się życiem.
Księga Tao i Te

Zdrowy mechanizm zawodowego funkcjonowania podlega dwustopniowemu rytmowi – najpierw aktywność i pełna mobilizacja, a następnie stopniowe wyłączenie się i – koniecznie! – regeneracja. Oznaką zdrowia (i higieny pracy) jest umiejętność odbudowywania zasobów zawsze wtedy, kiedy tylko okoliczności na to pozwalają. Co jednak jeśli zamiast regeneracji serwujemy sobie kolejny wysiłek? Po dłuższym okresie wzmożonej eksploatacji następuje zacięcie przełącznika trybów i nawet, gdy tego chcemy, nie jesteśmy w stanie odpocząć.

I to właśnie dla tych, którzy “zacięli” się w swoim zawodowym funkcjonowaniu, dla nadmiernie zestresowanych pracą i dla tych, którzy nie potrafią odpoczywać uruchomiliśmy bezpłatne konsultacje w ramach europejskiej kampanii “Stres w pracy? Nie dziękuję!”. W partnerstwie z Centralnym Instytutem Ochrony Pracy oferujemy godzinną konsultację dla Wielkopolan (i nie tylko!), dla których praca stała się nadmiernym obciążeniem.

Jeśli chcecie skorzystać z konsultacji z naszym wykwalifikowanym zespołem psychologów, psychoterapeutów i coachów, napiszcie na adres: biuro@opsychologii.pl.

Do zobaczenia!

Autorką posta jest Sabina Sadecka, psycholog i psychoterapeuta. Artykuł Sabiny  o wypaleniu zawodowym
znajdziecie m.in. tutaj