Zapraszamy Was serdecznie na Intensywny kurs ACT, którego celem jest praktyczne nauczenie terapii kontekstualnych – terapii akceptacji i zaangażowania z elementami terapii opartej o analizę funkcji, uważności i aktywacji behawioralnej.

Przedmiot kursu:

ACT (Acceptance and Commitment Therapy) czyli terapia akceptacji i zaangażowania to jedno z głównych podejść należących do tzw. „trzeciej fali” terapii poznawczo-behawioralnych zwanych też terapiami kontekstualnymi. Więcej o ACT przeczytasz tu i tu.

Terapie kontekstualne mają coraz większe potwierdzenie w badaniach naukowych i stanowią dziś jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się nurtów terapeutycznych skuteczny w leczeniu m.in. depresji, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych, zaburzeń lękowych, PTSD, zaburzeń odżywiania, chronicznego bólu, chorób przewlekłych, uzależnień, psychoz, wykorzystywane są też we wsparciu zakażonych HIV, cukrzycę, czy raka.

ACT opiera się o tradycje behawioralne czerpiąc jednocześnie z tradycji humanistycznej i egzystencjalnej. Celem ACT w przeciwieństwie do tradycyjnych terapii poznawczo-behawioralnych nie jest pozbycie się symptomów, lecz umożliwienie działania w kierunku tego, co ważne i znaczące dla każdego człowieka. Ustąpienie symptomów jest traktowane jako skutek uboczny dokonanych zmian życiowych i obrania właściwego kierunku działania.

ACT pozwala odpowiedzieć na tak często zadawane pytania jak: dlaczego cierpimy, czemu nie możemy osiągnąć szczęścia, czym może być szczęście w oparciu o wartości każdego człowieka. Więcej informacji tutaj.

Cele szkolenia:

– nauka technik terapeutycznych ACT w połączeniu z FAP, uważnością i aktywacją behawioralną;

– zapoznanie uczestników z podstawami teorii ram relacyjnych (RFT);

– praca w oparciu o przykłady kliniczne uczestników i ich własne doświadczenie.

 

PROGRAM KURSU

Data Poziomy Zawartość
25 maja 2018, 10.00- 14:00 i 15:00-18:00, 7 h Poziom 0 (ten poziom jest odrębnie płatny) Wprowadzenie do Terapii ACT
26-27 maja 2018, 11,5 h Poziom 1 Analiza Funkcji Zachowania i Teoria Ram Relacyjnych.

Podstawowe elementy i metody ACT, FAP, aktywacji behawioralnej i uważności. Trening umiejętności klinicznych

Czerwiec 2018 (termin ustalony wspólnie z grupą), 3,5 h Spotkanie online/Superwizje Praca w oparciu o przypadki kliniczne uczestników kursu.
Lipiec 2018 (termin ustalony wspólnie z grupą), 3,5 h Spotkanie online/Superwizje Praca w oparciu o przypadki kliniczne uczestników kursu.
1-2 września 2018, 11,5 h Poziom 2 Aplikacja ACT w różnych zaburzeniach: afektywnych, stresie, zaburzeniach lękowych, stresie postraumatycznym, uzależnieniach. Trening umiejętności klinicznych.

 

Październik 2018 (termin ustalony wspólnie z grupą), 3,5 h Spotkanie online/Superwizje Praca w oparciu o przypadki kliniczne uczestników kursu.
Listopad 2018 (termin ustalony wspólnie z grupą), 3,5 h Spotkanie online/Superwizje Praca w oparciu o przypadki kliniczne uczestników kursu.
15-16 grudnia 2018, 11,5 h

 

 

Poziom 3 Trening umiejętności klinicznych i superwizja przypadków klinicznych uczestników kursu.
Styczeń 2019 (termin ustalony wspólnie z grupą), 3,5 h Spotkanie online/Superwizje Praca w oparciu o przypadki kliniczne uczestników kursu.

Zgłoszenia: elwirawawrzyniak@opsychologii.pl (rezerwacja miejsca po przedpłacie 500 zł na konto: inspeerio psychologia 38 1140 2004 0000 3902 7583 3288, zwrot całości przedpłaty możliwy jest do 7 dni przed ruszeniem kursu, po tym terminie opłata rezerwacyjna nie jest zwracana).

Uczestnicy: psychologowie, terapeuci, lekarze, studenci ww. kierunków, warunkiem uczestnictwa w kursie jest ukończenie 1-dniowego Wprowadzenia do Terapii ACT- akceptacji i zaangażowania (Poziom 0).

Prowadząca: Lidia Budziszewska, M.S, psycholog i terapeuta, studiowała na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, Universidad Complutense de Madrid, Universidad de Almeria i w Instituto ACT gdzie ukończyła podyplomowe studia terapeutyczne z terapii kontekstualnych. Obecnie, w ramach studiów doktoranckich, prowadzi badania naukowe na Universidad de Almeria z podstaw teroretycznych (RFT) terapii ACT. Jednocześnie pracuje jako terapeuta w Sinews Multilingual Therapy Institute w Madrycie i wykłada psychologię na Universidad Europea de Madrid. Członek  i viceprezes Hiszpańskiej Organizacji Psychologii Kontekstualnej: ACPCC.   Więcej informacji na profilu linkedin

Cena kursu:  4000 zł (bez spotkania “Poziom 0”, płatnego odrębnie). Cena obejmuje też obiad (sobota), kanapki (niedziela) i przerwy kawowe.

Miejsce kursu: Poznań, biuro CoWalski – Aleja Inspiracji. Adres: Sołacz, Al. Wielkopolska 29/6 60-603 Poznań. Z dworca (Poznań Główny) do CoWalskiego jeździ tramwaj nr 11. Wysiądźcie na przystanku „Klin” i już jesteście prawie pod samym CoWalskim :).

Poniżej zdjęcia z pierwszej edycji Intensywnego kursu ACT.