Spotkanie dwóch osób jest jak kontakt dwóch substancji chemicznych: jeśli jest jakaś reakcja, obie są transformowane.
Carl Jung

Komunikacja to sztuka budowania relacji i zarządzania nimi.
fragment z gry

Mam wrażenie, że temat relacji to najważniejszy temat w moim gabinecie. Taki, do którego prowadzą wszystkie drogi. Być może to też najważniejszy temat w naszym życiu – pisałam niedawno. Choć minęło od tego momentu parę bogatych w spotkania, rozmowy i wydarzenia tygodni, nadal się pod tym podpisuję.

Lubię o relacjach myśleć jako o roślince (ma to swój początek w terapii ACT), która żeby żyć, rosnąć i kwitnąć musi być zauważona i pielęgnowana. Roślinkę relacji można podlewać na różne sposoby: rozmową, wspólnym spacerem, życzliwością, przytuleniem, pocieszeniem, zainteresowaniem, troską… Ale można też grą planszową i znalazłam do tego idealną! Ta gra jest właśnie taka specjalna – wyjątkowo nastawiona na relacje, kontakt, na poznawanie siebie samego i siebie nawzajem. Jest różnorodna, ciekawa i wciągająca. Grając w nią miałam duże poczucie wdzięczności za ten czas i osoby, które mi towarzyszyły.

Mogę szczerze napisać, że nie znam innej gry, która tak szeroko poruszałaby temat komunikacji, uważności i naszych emocji. Mijamy się to zabawa, która uwrażliwia na bardzo ważne kwestie związane z porozumiewaniem się i zwiększa świadomość graczy – świadomość ich uczuć, myśli, stanów, ale też ciała. Daje możliwość skontaktowania się z różnymi warstwami siebie, być może też takimi, z którymi na co dzień kontaktu nie mamy. To gra, która pyta, czemu służy dane uczucie i w czym ono przeszkadza. I o to, jak okazujesz sobie, że jesteś dla siebie ważny. I (moje ulubione!) kiedy ostatnio patrzyłeś w chmury i podziwiałeś ich piękno. Dzięki niej stajemy w obliczu zagadnień głębokich, trudnych i takich, które często spychamy do zakątka „niewygodne/niewypowiedziane”. A najpiękniejsze jest to, że wszystko to dzieje się w bezpiecznej i ciepłej atmosferze zabawy.

Polecam Wam tę grę zarówno rodzinnie, przyjacielsko, jak i w kontekstach zawodowych. Bawcie się dobrze i korzystajcie z pięknych kart, pomysłów i cytatów.

Karolina Piasecka

Grę znajdziecie TUTAJ