Czerwiec rozpoczyna się bardzo ważnym dniem – Dniem Dziecka. I chociaż może się tak na pierwszy rzut oka nie wydawać, to bardzo dużo naszych działań w inspeerio krąży wokół dzieci. Cieszące się olbrzymią popularnością kursy mindfulness MBSR hulają na całego – 3 grupy! Pomagają m.in. uważnie komunikować się z dziećmi i lepiej spełniać się w pełnej wyzwań roli rodzica, a prowadząca je Agnieszka Pawłowska napisała całą serię książek o uważności przeznaczonych właśnie dla dzieci. Recenzujemy, w coraz szerszym gronie wyjątkowych współpracowników, wiele dobrych książek – niektóre z nich adresowane są wprost do dzieci (“Wielka historia małej kreski”, „Chcę mieć przyjaciela. O dziewczynce, która chciała zaprzyjaźnić się z krokodylem”), inne dotyczą trudnych historii z dzieciństwa oraz ich znaczenia dla późniejszego rozwoju (nie)szczęśliwych dorosłych (“Kato-tata. Nie-pamiętnik”); są także różnego rodzaju poradniki dotyczące wychowania czy też systemu edukacji („I nigdy nie chodziłem do szkoły”) – to tylko niektóre z interesujących tytułów, których recenzje pojawiły się na naszym portalu w maju.

Już w czerwcu zapraszamy z kolei na warsztaty, które pomogą Wam czerpać jeszcze więcej radości z kontaktu z dziećmi oraz życia rodzinnego (także w rodzinach patchworkowych): Warsztat psychologa szkolnego Marty Kondys, kolejne spotkanie Po stronie macoch prowadzone przez Marię Sitarską, a na początku lipca warsztat Jak wspierać samoocenę u dzieci i młodzieży? Pod koniec czerwca zapraszamy na warsztat pracy ze snami z dzieciństwa, który pomoże Wam odkryć Wasz mit życiowy. Więcej o tych wydarzeniach możecie przeczytać w samym newsletterze.

W inspeerio robimy także wiele dla dzieci “wewnętrznych”, w nas samych. Bo czym byłoby nasze dorosłe życie bez umiejętności zabawy, spontaniczności, wrażliwości na piękno otaczającego nas świata i ciągłego, zwyczajnego, dziecięcego zachwytu nad nim? To do tego celu zmierzają często nasze sesje psychoterapii, coachingowe czy konsultacje z klientami. Żeby przypomnieć sobie, jak to jest być dzieckiem i móc świadomie korzystać z tego w życiu. Czasami, z powodu trudnych doświadczeń w dzieciństwie, jest to nauka od nowa: co to znaczy czuć się bezpiecznie w otaczającym nas świecie, spełniać marzenia i móc czerpać pełnymi garściami z bycia w zdrowych, szczęśliwych relacjach. Do wysiłków naszych klientów odnosimy się z niezmiennym szacunkiem i profesjonalizmem, także rzetelnie superwizując naszą pracę.

Inspeerio cały czas intensywnie się rozwija. Na naszym fanpage’u na facebook’u pojawiły się materiały video nagrane przez Agnieszkę Pawłowską (o akceptacji oraz uważności) oraz Sabinę Sadecką (o psychologii pozytywnej). Współpraca z SWPS zaowocowała kolejnymi wykładami z cyklu “Uważność a…”: “…psychoterapia” oraz “…rodziny patchworkowe”. Możecie także podglądać nas na instagramie oraz zamawiać znakomite książki za pośrednictwem naszej strony internetowej (w zakładce Księgarnia). A w czerwcu, w ramach wykładów w Bibliotece Raczyńskich, będziecie mogli posłuchać co ciekawego ma Wam do powiedzenia Joanna Krajewska o psychologii czytania.

Cieszymy się tym, co robimy i robimy to z pasją, bo uważna, świadoma praca z ludźmi to dla nas spełnienie marzeń.

Pamiętajmy o naszym “wewnętrznym dziecku”, nie tylko w czerwcu – odkurzmy rowery i dbajmy o nie 365 dni w roku!

Maciej Gendek