I jeśli odkryjesz już swoje prywatne, małe szczęście, to po prostu podaj je dalej…

Od redaktor naczelnej czasopisma

Każdy z nas go pragnie, każdy za nim goni, dla każdego jest czymś innym, a mimo to wszyscy chcą je mieć. Szczęście. Zapewne nie ma jednego sprawdzonego przepisu na osiągnięcie pełni szczęścia, jednak autorzy magazynu wkładają wszelkie siły w ukazanie czytelnikowi, jak łatwiej i skuteczniej się do tego stanu zbliżyć.

„Szczęście podaj dalej” to wynik współpracy ludzi reprezentujących wiele różnych dziedzin, którzy wspólnie starają się przedstawić inspirujące sposoby na osiągnięcie radości z życia i relacji z innymi. Jednak tytułowy bohater czasopisma stanowi swego rodzaju przedstawiciela roli drugoplanowej. Szczęście kryje się wśród tekstów poświęconych uważności, medytacji, umiejętności zrozumienia siebie i otaczającej nas rzeczywistości. Poszczególne artykuły skłaniają do poszerzania własnej świadomości i podjęcia próby życia, w którym uwzględnimy własne wewnętrzne potrzeby. Znajdziecie w nich również, tak wysoce cenione w inspeerio: uważność i elementy psychologii pozytywnej.

Magazyn zachęca nie tylko do refleksji i przemyśleń, ale dba także o nasze potrzeby estetyczne. Jedyna w swoim rodzaju szata graficzna, idealnie wkomponowana w poszczególne teksty, w pełni oddaje łagodny klimat pisma. W dobie krzykliwych, kolorowych gazet trudno przejść obojętnie obok tak oryginalnie zaprojektowanych okładek. Wykorzystanie delikatnych ornamentów w połączeniu ze złotym kolorem wprowadza wizualną harmonię i zachęca czytelnika do zgłębienia treści.

Niewątpliwym atutem magazynu jest prostota przedstawienia przez autorów tematu szczęścia oraz powiązanych z nim dobra, radości, świadomości. Czasopismo stanowi poradnik dla każdego, kto pragnie zbliżyć się do życia w zgodzie z samym sobą, swoimi celami czy marzeniami. Jest to możliwe również dzięki autorskiemu pomysłowi magazynu, który angażując w projekt przedstawicieli różnych dziedzin i działalności, czyni „Szczęście…” prezentem od człowieka dla człowieka. Różnorodna forma wypowiedzi – od tekstów naukowych przez wywiady aż po osobiste dygresje – czyni czasopismo dostępnym dla różnych czytelników. Ponadto po „Szczęście podaj dalej” warto sięgnąć głównie z uwagi na przejrzystość i refleksyjność, mogące pomóc nam oderwać się od zgiełku codzienności i poszerzyć wiedzę o samym sobie.

Drogi czytelniku, jeśli moja osobista ocena nie zdołała przekonać Cię do tego magazynu, polecam osobiście odwiedzić stronę internetową czasopisma i zapoznać się z treścią pierwszego numeru. I obyśmy wszyscy potrafili dzielić się szczęściem z innymi.

Autorka recenzji: Joanna Reksnis

Opis: Joanna, studentka psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Urodzona na Pomorzu, ale również zakochana w Poznaniu. Od niedawna miłośniczka biegów długodystansowych, a od najmłodszych lat oddana chórzystka i uczestniczka wielu konkursów muzyki chóralnej.

Czasopismo znajdziesz TUTAJ.