“Wszyscy staramy się jak możemy” – napisała w swojej najnowszej książce Brene Brown (“Rosnąc w siłę”). Te słowa pozwalają mi uchronić życzliwość, wyrozumiałość i otwartość na różne nasze ważne motywacje, z którymi budujemy rodzinne codzienności.

Jesienne spotkanie “Po stronie macoch” chciałabym więc wpleść w przestrzeń tego zdania. Stałe bywalczynie już wiedzą, że poza tym, że mam słabość do… słabości, to również i do przeformułowań, szperania w świecie zapomnianych zasobów, empatii wobec samych siebie, wspólnego szukania przykurzonych czasem opowieści o wartościach, ważnych kierunkach i ścieżkach, które czasami tracimy z oczu zaskoczone pojawiającymi się w rodzinie barierami.

Zapraszam Was – miłe macochy, ciocie, opiekunki dzieci swoich partnerów i partnerek – na spotkanie, podczas którego poznacie macosze historie zarówno zaawansowane w czasie i doświadczeniach, jak i te dopiero się rodzące.

Warsztaty “Po stronie macoch”, to również przestrzeń do wspólnego budowania siły mięśni, potrzebnych do dźwigania trudności, tak przecież zwyczajnie obecnych w życiu rodzin, również konstruowanych na nowo.

Jedna z uczestniczek, tak napisała o swoim doświadczeniu macoszych spotkań. Karolino, dziękuję Ci za te słowa!

Niezależnie od tego, jak siebie nazywamy: macochami, ciociami czy drugimi żonami. Niezależnie, jak blisko decydujemy się być koło dzieci partnera, każda kobieta, wchodząc w związek z mężczyzną z dzieckiem, musi liczyć się z tym, że poza ogromem pozytywnych emocji, może ją spotkać również sporo trudnych chwil. A w przeżyciu tych trudnych chwil pomagają warsztaty dla macoch. I to właśnie one pozwalają ściągnąć dużo napięć. I pokazują, że patchworkowe życie to coś zupełnie normalnego i nie jest ani gorsze, ani lepsze, a po prostu inne od tradycyjnych rodzin. Mi te warsztaty dały właśnie takie poczucie. Poza tym, pozwoliły mi poczuć się w pełni zrozumianą, przez innych i przez siebie. Gorąco polecam. Maria, prowadząca spotkania dba o to, żeby przebiegały w miłej i wspierającej atmosferze. Jak się kończy jedna edycja, już czekam na kolejną (Karolina Zaboworska).

Prowadzenie: Maria Sitarska, psycholożka i psychoterapeutka w trakcie certyfikacji w Wielkopolskim Towarzystwie Psychoterapii Systemowej. Współprowadzę portal opsychologii.pl. W mojej pracy korzystam z dorobku myśli systemowej, narzędzi i wartości związanych z psychologią pozytywną i uważnością. Towarzyszę w prowadzeniu kursów MBSR. Spotkania “Po stronie macoch”, to mój autorski pomysł, który realizuję od dwóch lat z niegasnącym poczuciem radości i satysfakcji – ludzkiej i zawodowej.
Termin: 19 listopada (sobota), godz. 10.00-14.00
Miejsce: CoWalski – Aleja Inspiracji, al. Wielkopolska 29/6
Koszt: 130 zł*
Zapisy: m.sitarska@opsychologii.pl

*Numer konta zostanie przesłany uczestniczkom, w odpowiedzi na maila zgłoszeniowego