KIM JEST PSYCHOLOG W WIELKIEJ ORGANIZACJI?
Co robi psycholog w wielkiej organizacji? Odbywa fascynującą wędrówkę, niczym neuroprzekażnik w strukturach mózgu, dbając o to by rozproszone organy mogły się skutecznie komunikować i rozwijać. Podobnie jak mózg, organizacje maja swoją strukturę, funkcję, plastyczność ale też inercję. Czasem towarzyszy im błysk geniuszu a czasem dokucza depresja.

Chwilami spalają całą glukozę niezbędną do prawidłowego funkcjonowania i zmagają się z przykrymi objawami niedocukrzenia. Czasem zaś magazynują całość w mięśniach, budując muskuły na walkę o rynek.

Organizacje są niczym żywe twory i minispołeczeństwa, którymi rządzą prawa psychologii społecznej. By skutecznie zarządzać organizacjami tworzy się zespoły Human Resources, w których to właśnie skutecznie współpracują psycholodzy, socjologowie, pedagodzy. Kooperacja specjalistów służy wspieraniu rozwoju organizacji i chronieniu jej przed różnymi patologiami, takimi jak próżniactwo społeczne, myślenie tunelowe, logika tłumu, mobbing, kapitanoza. Rozwój organizacji oznacza tworzenie innowacyjnych zespołów, rozwój profesjonalny i osobisty kadry managerskiej, tworzenie transparentnych i prostych reguł oceny pracy, naukę kompetencji miękkich, a nade wszystko skutecznej komunikacji i feedbacku. Na tym właśnie polega praca psychologa w dużej organizacji.

DLA KOGO?
Warsztat adresowany jest do studentów ostatnich lat psychologii, zarówno tych, którzy wybrali specjalizację z psychologii pracy, jak i tych, którym blisko do zupełnie innych obszarów psychologii, by poznać interdyscyplinarność tego obszaru. Warsztat z pewnością zaciekawi także absolwentów psychologii, gdyż w kompleksowy sposób przedstawia ten model i ten rodzaj ścieżki zawodowej – będzie więc ważną refleksją, która może wesprzeć świadomą decyzję zawodową. Na warsztat zapraszamy także absolwentów socjologii, pedagogiki, studiów humanistycznych, którzy myślą o tym aby w przyszłości podjąć karierę HR-owca.

DZIĘKI TEMU WARSZTATOWI

poznasz :

  • jakie role, stanowiska może zajmować psycholog w organizacji;
  • na czym polega praca psychologa w poszczególnych rolach, sytuacjach, z kim współpracuje, jakie dane bierze pod uwagę projektując rozwiązania dla organizacji;
  • na czym polega rola psychologa we współpracy z managerami oraz zarządem;
  • jak wygląda: coaching w organizacji, program rozwojowy, Assessment Centre/ Development Centre;
  • na czym polega praca: Talent Aquisition Manager, Training Manager, HR Bussines Partner, HR Generalist;
  • jak wygląda ten model zawodowy, perspektywa ścieżki kariery oraz jakie jest ryzyko i obciążenia związane z tym zawodem.


doświadczysz :

  • autodiagnozy własnych predyspozycji oraz kompetencji do pracy w tej roli;
  • dyskusji oraz refleksji wokół zaprezentowanych narzędzi – na ile są one trafne, skuteczne, moralne.

KTO POPROWADZI WARSZTAT?
Anna Olszewska-Konopa – psycholog kliniczny z 8-letnią praktyką pracy w dziale HR w dużej, międzynarodowej organizacji. Jako Training&Development Manager kierowała zespołem Trenerów Wewnętrznych i Specjalistów ds. Szkoleń, budowała podwaliny zarządzania wiedzą i talentami, tworzyła systemy ocen okresowych, pracowała z managerami jako coach w rozwiązywaniu sytuacji trudnych oraz jako trener w Programach Rozwoju Kompetencji Managerskich; wspierała budowanie innowacyjnych i zwinnych zespołów, tworzyła programy rozwoju kompetencji miękkich które wspierały biznesową strategię organizacji.

W swojej pracy łączy psychologię narracyjną i psycholingwistykę z obserwacją zachowań skutecznych i prowadzących do celu. Wierzy w siłę motywacji wewnętrznej oraz realizację potencjału zgodnie z najbliższymi strefami rozwoju. Miłośniczka kina europejskiego i społecznie zaangażowanego, niepoprawna biografistka i fascynatka biografii. Mama 4-letniego urwisa Stasia oraz kilkumięsięcznych Marii i Antoniego.

Absolwentka Studium Umiejętności Pracy z Grupą Pracowni Psychologicznej Spotkanie, Akademii HR Managera na WSB, Studiów Podyplomowych w zakresie Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Uniwersytecie Ekonomicznym, Podyplomowych Studiów w Zakresie Seksuologii na UAM.

KIEDY?
27 czerwca 2015, 11:00-16:00

KOSZT: 99 zł.

ZAPISY: biuro@opsychologii.pl