Rozmowy terapeutyczne budujące akceptację i zaangażowanie.
Praktyczny i pogłębiony kurs terapii ACT (online)

Terapia akceptacji i zaangażowania wzbogaciła świat psychoterapii o możliwość łagodnego i nieocennego bycia ze swoim psychicznym bólem (bez konieczności usuwania go) przy równoczesnym zmierzaniu w stronę tego, co dla nas najważniejsze na świecie. ACT to rewolucyjny, nowoczesny, oparty o humanistyczny behawioryzm i egzystencjalny nurt terapii, który znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z życiowym utknięciem. ACT-owo możemy pracować w psychologii klinicznej, psychiatrii, coachingu, szkolnictwie, sporcie, rozwoju organizacji pozarządowych i wielu wielu innych obszarach pracujących nad zmianą zachowań człowieka i jego osobistym (lub grupowym) rozkwitem.

Jestem psychoterapeutką, która od lat uczy tego właśnie nurtu terapii – terapii ACT. Wkładam w to całe swoje serce i ogrom wiedzy (tu przeczytacie o moim przygotowaniu do zawodu). Uczę terapii ACT i terapii traumy podczas warsztatów na żywo w całej Polsce. Stworzyłam unikalny cykl wykładów o zastosowanych terapii ACT „ACT-owa Rewolucja”, dzięki któremu o terapii ACT dowiedziało się ponad 800 osób z Polski (i nie tylko). Łącznie trafiłam z moimi wykładami i warsztatami o terapii ACT do tysięcy odbiorców. Moim celem jest to, by nauka tej terapii przychodziła moim kursantom tak naturalnie jak oddychanie. By mogli  nie tylko znać tę terapię od podszewki, ale i żyć ją całym swoim życiem.

Stworzyłam kurs „Rozmowy terapeutyczne budujące akceptację i zaangażowanie. Praktyczny i pogłębiony kurs terapii ACT”, by pomóc Ci zakorzenić się w terapii ACT i przeprowadzić Cię od filozofii tej terapii do jej jak najpraktyczniejszego użycia. 

Zakres tematyczny kursu to:

 • rola terapeuty ACT i ACT-owego procesu w życiu klienta;
 • kontraktowanie w terapii ACT i edukowanie o specyfice pracy w terapii ACT;
 • strukturalizowanie ACT-owej sesji, jak  i całego ACT-owego procesu;
 • ACT-owe pytaniametafory i sposoby na wzmacnianie klienta w poszerzaniu repertuaru użytecznych mu zachowań;
 • trudne terapeutyczne rozmowy i utknięcia podczas sesji i podczas procesu – jak je zoperacjonalizować i jak odzyskiwać w nich psychologiczną elastyczność;
 • terapia/trening ACT jako podejście jednej sesji, czyli  jak rozmawiać, gdy nie mamy na terapię zbyt wiele czasu;
 •  jak – z zadbaniem o klienta i terapeutę – twórczo i z nadzieją  kończyć ACT-owe procesy terapeutyczne;
 • etyka terapeutycznej rozmowy.

Kurs będzie miał wykładowy, ale zarazem interaktywny i doświadczeniowy charakter. Czeka nas 5 pełnowymiarowych spotkań, pełnych pomocnej teorii, którą będziemy przekuwać na symulacje, ćwiczenia w parach, trójkach, dyskusje, jak i pracę interwizyjną. 

Poprowadzę ten kurs z wyjątkowymi osobami – psycholożką Natalią Stasiowską i psycholożką in spe Kingą Bartkowiak. Wspierać będzie nas również (choć bardziej zza kulis) jedna z najbardziej magicznych osoba, z jaką miałam okazję pracować – Alicja Bieda (znacie ją zapewne ze spotkań Awereness-Courage-Love). 

Oprócz 5 dni warsztatowych z nami otrzymacie: 

 • karty pracy do każdego z poruszanych zagadnień;
 • dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, na której co tydzień będę z Wami rozwijać na live’ach poruszane podczas warsztatu kwestie (jeśli nie masz Facebooka, nie przejmuj się > nagrania z live’ów będę umieszczać też na platformie kursy.opsychologii.pl);
 • dostęp do nagrań z warsztatów na żywo dostępny w trakcie całego trwania kursu (wyjątek stanowić będą fragmenty warsztatu, w których uczestnicy będą poruszać swoje osobiste lub interwizyjne kwestie; całą resztę treści kursu będziecie mogli obejrzeć sobie później, w dowolnym terminie);
 • certyfikat ukończenia kursu.

Zapraszam Cię z głębi serca na tę ACT-ową przygodę! <3

Sabina Sadecka

Główne informacje o kursie:


Cena: 1500 zł przy płatności do 12 września, od 13 września cena wzrasta do 2000 zł, kurs kupisz tu.

Terminy i godziny kursu: zawsze w piątki, 15 października, 19 listopada, 10 grudnia 2021, 7 i 14 stycznia 2022 (uwaga! w styczniu odbędą się wyjątkowo dwa spotkania). Godziny spotkań to 9:30-17:00 (z przerwą lunchową w godz. 12:30-13:15).

Miejsce odbywania się kursu: kurs będzie odbywał się w przestrzeni online.

Ilość uczestników: kurs ma charakter otwarty, zależy mi, by każdy zainteresowany mógł w nim uczestniczyć. W najbliższym czasie nie planuję innych dużych kursów ACT-owych. 

Czy będzie można odsłuchać nagrań z kursu? Tak. Wszystkie nagrania z kursu (i nagrania z towarzyszących mu live’ów) będą, w czasie trwania kursu dostępne na platformie kursy.opsychologii.pl.

Czy wcześniejszą wiedza o terapii ACT jest wymagana?  Wiedza o terapii ACT będzie ogromnym atutem i pozwoli Ci pełniej skorzystać z kursu. Jeśli terapia ACT jest dla Ciebie zupełnie nowa, rekomenduję przeczytanie którejś z ACT-owych książek (lista poniżej) lub zapoznanie się z moimi ACT-owymi webinarami na stronie kursy.opsychologii.pl

Lista pomocnych książek:

Harris, R. (2018), Zrozumieć ACT. Terapia akceptacji i zaangażowania w praktyce. Sopot: GWP.

Hayes S. C., Strosahl K. D., Wilson K. G. (2012), Terapia akceptacji i zaangażowania. Proces i praktyka uważnej zmiany. Kraków: WUJ.

Hayes, S (2020). Umysł wyzwolony. Sopot: GWP.