Dzisiejsza rzeczywistość stawia przed nami wiele możliwości, ale i wyzwań. Niewiele rzeczy wydaje się dziś niemożliwych. Jednak koszt jaki za to płacimy to często praca na kilka etatów, ogrom zobowiązań, a czasu jakby wciąż za mało. Mimo wielkiego wysiłku nie dajemy rady panować nad naszym dniem, tygodniem, życiem. Być może w Twoim życiu również doświadczasz chaosu i poczucia braku kontroli. Jeśli tak, to ta książka jest dla Ciebie. Nauczy Cię jak znowu być panem swojego życia.

Autorka książki, Maura Nevel Thomas, od 20 lat zajmuje się wydajnością i produktywnością. Stworzyła własny system, dostosowując go do realiów XXI wieku, gdzie technologia otacza nas z każdej strony. Przekonała mnie, że kluczem do wysokiej wydajności osobistej i satysfakcji z własnego życia nie jest kontrola jako taka, ale przejecie kontroli nad własną uwagą. Prezentuje w książce typowe nawyki, które sprawiają, że nasza uwaga jest ciągle rozpraszana przez czynniki zewnętrzne np. reklamy, jak i przez nas samych np. notoryczne sprawdzanie poczty mailowej. Autorka nie tylko przestrzega, ale też uczy nas, jak te nawyki zmienić. Książka zawiera mnóstwo instrukcji i praktycznych wskazówek dotyczących korzystania z najnowszych i najbardziej popularnych narzędzi elektronicznych. Zaprasza nas do tego, by oczyścić swój umysł z nadmiaru informacji oraz przestrzeń z rozpraszających bodźców. Uczy jak wypoczywać, jak panować nad bałaganem, jak zapanować nad dziesiątką lub setką karteczek, kart i rożnych „niezbędnych” notatek. Przedstawia koncepcje użyteczne w zarządzaniu pocztą elektroniczną oraz – paradoksalnie – przekonuje, że skoro nowoczesna technologia ma tak ogromną moc, to grzechem jest z niej nie korzystać. Wszyscy, którzy chomikują mnóstwo rzeczy „na potem” znajdą receptę, jak temu zapobiec i poczuć w tym zysk a nie stratę. Autorka, idąc za duchem czasu pokazuje, jak kontrolować media społecznościowe, żeby nasze życie nie stało się wirtualnym, pokazując jednocześnie, że mądre korzystanie z mediów społecznościowych może być korzystne zarówno dla życia zawodowego jak i prywatnego. Na koniec autorka przekłada tę teorię na praktykę, pokazując jak to się ma do pracy zespołowej/grupowej.

„Bycie zorganizowanym” to nie dar, lecz wyuczona umiejętność, a skoro można ją wyćwiczyć, to jest dostępna dla każdego.

Maura Nevel Thomas, „Sekrety osobistej efektywności. Osiągaj niemożliwe i skutecznie zarządzaj swoim życiem”.

Książka jest dostępna tutaj.

Autorką recenzji jest Krystyna Zelek. Krystyna Zelek jest psychologiem, psychoterapeutą w procesie certyfikacji oraz trenerką kompetencji społecznych. Ukończyła Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytet Zielonogórski. Posiada również dyplom ukończenia Studium Pomocy Psychologicznej w zakresie Seksuologii. Pracuje z osobami dorosłymi, młodzieżą i dziećmi. Specjalizuje się w psychoterapii rodzin, małżeństw i par, pracuje także w kontakcie indywidualnym.
Posiada doświadczenie w organizowaniu i prowadzeniu szkoleń dla osób dorosłych oraz zajęć psychoedukacyjnych dla młodzieży. Brała udział w wielu warsztatach, treningach rozwoju osobistego i treningach psychoterapeutycznych w różnych szkołach terapeutycznych. Prowadzi gabinet pomocy psychologicznej w Zielonej Górze.

Profil Facebookzajrzyj

 
[kup ident=genefe]