Zapraszam Was do udziału w kolejnej edycji spotkania “Po stronie macoch”. Jeśli wahacie się, czy określenie “macocha” jest Wasze, czy spotkanie może się do czego przydać, czy są na świecie osoby o podobnych jak Wy doświadczeniach – moją rzeczą będzie zadbać o to, byście wyszły ze spotkania bogatsze.

Każde spotkanie jest osobną całością, dlatego zapraszam zarówno Was, Miłe, które brałyście udział w poprzednich edycjach i Was – kobiety towarzyszące wychowaniu dzieci nie przez Was rodzonych, a przecież funkcjonujących w Waszych rodzinach z przeróżną częstotliwością i zazwyczaj z ogromnym znaczeniem.

Tym razem zastanowimy się, o czym chcemy, żeby były nasze rodziny, nasze związki, czemu nadajemy szczególne znaczenie i co jest tak bardzo ważne, że zapraszamy do naszego życia codzienny niemal stres wynikający z pełnionej roli nie-matki, z podejmowanych prób mieszczenia napięć związanych z koniecznością opowiedzenia się wobec mamy dziecka. Stresem malujemy na pewno wiele innych doświadczeń i trochę o tym, jak i o tym, jak się z tym stresem porozumieć chciałabym z Wami porozmawiać.

Niektóre z Was już wiedzą, inne mam nadzieję będą miały okazję przekonać się, że jestem miłośniczką wyszukiwania dobrych i silnych akcentów w różnych sytuacjach naszego życia, w naszych wyborach i postawach, dlatego nie zabraknie ćwiczeń, które mogą okazać się użyteczne dla wzmocnienia obrazu Waszych rodzin, dla poszukania w nich tego, co często piękne, a niekiedy niknie pod powierzchnią niepokoju i codziennych wyzwań. Czasami też jesteśmy w takim momencie życia, w którym dużym wysiłkiem jest przypomnienie sobie, skąd wzięła się decyzja o wejściu w rodzinę rekonstruowaną. Być może ważne okaże się dla Was poszukanie odpowiedzi (jednej, a może wielu?).

Przede wszystkim jednak będzie to czas, w którym zapraszać Was będę do stanięcia po swojej stronie. Doświadczenie pokazuje, że po Waszej stronie świat jest niesamowicie barwnym, twórczym i różnorodnym w smaki miejscem.

A jeśli jesteście ciekawe jak to było wcześniej, zajrzyjcie do kilku relacji z poprzednich edycji:
https://goo.gl/6XGLkB
https://goo.gl/2tWnlf
https://goo.gl/9IkrSH

Prowadzenie: Maria Sitarska, psycholożka i psychoterapeutka w trakcie certyfikacji w Wielkopolskim Towarzystwie Psychoterapii Systemowej. Współprowadzę portal opsychologii.pl. W mojej pracy korzystam z dorobku myśli systemowej, narzędzi i wartości związanych z psychologią pozytywną i uważnością. Towarzyszę w prowadzeniu kursów MBSR. Spotkania „Po stronie macoch”, to mój autorski pomysł, który realizuję od dwóch lat z niegasnącym poczuciem radości i satysfakcji – ludzkiej i zawodowej.

Termin: 5 marca (niedziela), godz. 10.00-15.00
Miejsce: CoWalski – Aleja Inspiracji, al. Wielkopolska 29/6
Koszt: 130 zł*
Zapisy: m.sitarska@opsychologii.pl

*Numer konta zostanie przesłany uczestniczkom, w odpowiedzi na maila zgłoszeniowego