W jednym podręczników terapii akceptacji i zaangażowania (Acceptance and Commitment Therapy, w skrócie ACT) wyczytałam, że to terapia, która pozwala ludziom rozkwitać. Od tej pory tak właśnie wyobrażam sobie swoją pracę – jako asystowanie we wzrastaniu ludzi w roli uważnych, zaangażowanych i refleksyjnych ogrodników w ich własnych ogrodach-życiach. ACT to podejście, które – praktykując – pozwala wzrastać również mnie samej w mojej roli terapeuty, ale też przede wszystkim w byciu takim człowiekiem, jakim chcę być. ACT jest przy tym nie tylko podejściem egzystencjalnym i humanistyczym, ale wyrastającym z założeń terapii behawioralnej (ACT bazuje na funkcjonalnym kontekstualizmie i teorii ram relacyjnych, czyli behawioralnym modelu badającym ludzki język i poznanie).
Przy tym wszystkim ACT to podejście, które nie ma być ani enigmatyczne, ani hermetyczne. Marzeniem twórców ACT (ale i moim) jest to, by jego założenia przeniknęły do świadomości jak największej liczby ludzi, rewolucjonizując ich podejście do cierpienia, emocji, wartości i wyznaczników dobrego życia. ACT to podejście niezwykle proste w swoich założeniach, ale równocześnie bardzo sprzeczne z tym, jak nauczyliśmy się funkcjonować (i jak determinuje nas nasz umysł). Dlatego też na warsztatach ACT-owych często dzieje się dużo zaskakujących rzeczy. ACT-u nie da się na dobrą sprawę opisać słowami, trzeba go po prostu doświadczyć.

Zapraszam na ten warsztat wszystkich pracujących z ludźmi: psychologów, psychoterapeutów, coachów, nauczycieli, pielęgniarki i pielęgniarzy, fizjoterapeutów, lekarzy… i innych :).

Warsztat potrwa dwa – pełne doświadczeń i uważności – dni.

Sabina Sadecka,
terapeutka i trenerka terapii akceptacji i zaangażowania
(tu znajdziecie garść informacji o moim przygotowaniu do zawodu, w tym do bycia praktykiem ACT: https://www.facebook.com/notes/sabina-sadecka-psychologia-i-psychoterapia/o-moim-przygotowaniu-do-zawodu-psychoterapeuty/1492377947565073/)

Koszt dwudniowego warsztatu – 700 zł (gwarantowane miejsce na warsztacie po dokonaniu przedpłaty w wysokości 200 zł na konto: Sabina Sadecka psychologia, 38 1140 2004 0000 3902 7583 3288, przedpłata zwrotna w przypadku odwołania uczestnictwa 7 dni przed warsztatem).

Kiedy? 26.10.2019, 10:00-17:00 (z przerwą obiadową)
27.10, 9:00-16:00.

Gdzie? Dobre Miejsce w Warszawie, aleja Wojska Polskiego 42 m 7
01-554 Warszawa

Zapisy na warsztat: sabinasadecka@opsychologii.pl