Psychologia pozytywna powstała, gdy córka uznanego psychologa i autora pojęcia wyuczonej bezradności – Martina Seligmana zapytała swojego ojca przy obiedzie „Tato, czy mógłbyś wreszcie przestać marudzić?” Ta sytuacja uświadomiła Seligmanowi, że XX-wieczna psychologia była skoncentrowana na patologii i deficycie. Uczyła ludzi, jak radzić sobie z traumą, jak rozpoznawać i leczyć zaburzenia. Nie mówiła jednak o tym, jak odkrywać swoje zasoby, być kreatywnym i zaangażowanym. Seligman postanowił to zmienić, tworząc koncepcję psychologii pozytywnej, której poświęcony jest warsztat.

Korzyści z udziału w warsztacie:

  • poznasz koncepcję psychologii pozytywnej
  • przećwiczysz techniki pracy oparte na zjawisku kapitalizacji emocji pozytywnych
  • poznasz koncepcję flow i dowiesz się, jak go osiągać w codziennym życiu
  • dowiesz się, czym jest twardość psychiczna i w czym nam pomaga

Aby zapisać się na warsztat, wyślij e-mail na adres: s.sadecka@opsychologii.pl

Informacje organizacyjne:

Miejsce: Centrum psychologiczno-coachingowe inspeerio, ul. Cicha 4/3 Poznań

Data: 5 marca 2016 (sobota)

Czas trwania: 10.00 – 15:00

Cena: 120 zł

Numer konta, na który należy dokonać płatności: 38 1140 2004 0000 3902 7583 3288

Aby zapisać się na warsztat, wyślij e-mail na adres: s.sadecka@opsychologii.pl

Trenerki prowadzące:

Sabina Sadecka – jestem psycholożką i psychoterapeutką. Prowadzę terapię indywidualną osób dorosłych i terapię par. Psychologię studiowałam na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza oraz na Universita di Pisa i Universita degli Studi di Torino we Włoszech. Umiejętności psychoterapeutyczne pogłębiam uczestnicząc w zaawansowanym szkoleniu w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. Współpracuję również jako psycholog z Kliniką leczenia niepłodności IVITA. Wspieram psychologicznie osoby chore onkologicznie w Fundacji Rak Off. Stażuję w Klinice Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego. Uczę psychologii na studiach magisterskich i podyplomowych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej i Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Marta Kondys – jestem psychologiem, trenerem, a także wykładowcą w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa. Ukończyłam psychologię oraz Akademię Trenera. Na co dzień jestem związana z Centrum psychologiczno-coachingowym inspeerio oraz Instytutem Dobrej Edukacji, gdzie prowadzę warsztaty psychoedukacyjne oraz pracuję indywidualnie z dziećmi i młodzieżą. Szczególnie interesuje mnie psychologia pozytywna i zjawisko flow. Popularyzuję psychologię m.in. na łamach „Informatora SGB” i bloga: www.niemategozuego.com.