Virginia Satir, prekursorka systemowego podejścia w terapii rodzin, jedną ze swoich książek rozpoczyna pytaniem: „Czy życie w twojej rodzinie sprawia ci przyjemność?”. To ważne pytanie, warto je sobie stawiać i powracać do niego w kolejnych etapach życia rodziny.

Bycie macochą to duże wyzwanie wymagające czasu, cierpliwości i uważnego współbycia. Ale też empatii i łagodnej wyrozumiałości dla siebie i innych. Możemy podejść do tego wyzwania z entuzjazmem i wziąć odpowiedzialność za tworzenie nowej, dobrej rodziny.

Zapraszamy do inspeerio macochy, zarówno te codzienne, jak i weekendowe oraz sporadyczne, do udziału w warsztacie dla kobiet, które towarzyszą w wychowywaniu dzieci swoich partnerów. Warsztat odbędzie się 14 listopada (sobota) w godz. 9.00-13.00.

Koszt: 99 zł.

Podczas spotkania przyjrzymy się na czym polega proces rekonstruowania rodziny, jak znaleźć w niej swoje miejsce, kim być dla dziecka, jak komunikować się z partnerem i dzieckiem tak, by uszanować zarówno potrzeby własne, jak i członków rodziny, do której dołączamy. Zwrócimy również uwagę na historie macoch, tych baśniowych i rzeczywistych i wspólnie zastanowimy się, czy są to opowieści, w których dobrze się czujemy, a jeśli nie – zastanowimy się jak napisać nowy, satysfakcjonujący rozdział z życia naszych rodzin.

Przeczytaj relację z poprzedniej edycji warsztatu.

Zgłoszenia udziału w warsztacie prosimy przesyłać na adres: m.sitarska@opsychologii.pl lub 608 277 295. 

Po przesłaniu zgłoszenia otrzymają Panie maila zwrotnego z numerem konta, na który prosimy wpłacić należną kwotę.

Spotkanie poprowadzi: Maria Sitarska – macocha z kilkuletnim stażem i równocześnie psycholożka pracująca w nurcie systemowym, autorka bloga Plan B.