Bycie rodzicem społecznym/ciocią/macochą dla dziecka/dzieci partnerki to nierzadko duże wyzwanie wymagające czasu, cierpliwości i uważnego współbycia. A być może czegoś zupełnie innego. Dotychczasowe spotkania macoch na stałe mieszkających z dziećmi, ale i weekendowych/odświętnych oraz wiele rozmów przeprowadzonych z kobietami pełniącymi funkcję rodzica społecznego pokazuje, jak różnymi drogami można wędrować w stronę określania siebie-w-roli, poszukiwania własnej przestrzeni w rodzinie (i heteronormatywnym społeczeństwie), własnego pomysłu na budowanie relacji z dzieckiem partnerki. Pokazują również, że czasami warto zboczyć na chwilę ze znanego sobie szlaku i rozejrzeć się w poszukiwaniu nowych znaczeń i, być może, bardziej użytecznych rozwiązań.

Pierwsze spotkania z cyklu „Po stronie macoch LGBT” to przestrzeń, w której zyskać możecie okazję do podzielenia się tym, co już Wam się udało i tym, co wciąż trudne i czeka na rozwiązanie. Będziecie również mogły przekonać się, że nie jesteście jedynymi kobietami na świecie, pełniącymi taką funkcję i uzyskać zrozumienie od uczestniczek żyjących w podobnym do Waszego układzie rodzinnym.

Podczas spotkania zastanowimy się również, jak uporać się z sytuacjami i osobami, na które nie mamy wpływu, ale i jak uruchomić w sobie potrzebne zasoby sił i pomysłowości, żeby życie w rodzinie – dokładnie tej, którą mamy – sprawiało nam przyjemność. Spodziewamy się również uruchomić w Was wiele dobrych myśli i przekonań i zachęcić do przyjaznego przyjrzenia się własnym potrzebom.

Warsztat odbędzie się 3 lutego (środa) w godz. 17.00-20.30.
Koszt: 99 zł.

Zgłoszenia udziału w warsztacie prosimy przesyłać na adres: m.sitarska@opsychologii.pl lub 608 277 295.

Po przesłaniu zgłoszenia otrzymacie maila zwrotnego z numerem konta, na który prosimy wpłacić należną kwotę.

Spotkanie poprowadzi: Maria Sitarska – psycholożka i psychoterapeutka w inspeerio pracująca w nurcie systemowym, autorka bloga Plan B oraz Joanna Krajewska – trenerka umiejętności interpersonalnych i coach z centrum psychologiczno-coachingowego inspeerio.

Zapraszamy Was również do wysłuchania audycji dotyczącej rodzicielstwa jednopłciowego, w której udział wzięła Maria Sitarska – http://goo.gl/nThQ6a.