Zespół naszych ekspertów i recenzentów

Avatar photo

Sabina Sadecka

nauczycielka terapii traumy, współtwórczyni opsychologii.pl

#Moja psychologia jest bardzo osobista. Poszukuję w niej metod, które z jednej strony będą miały ugruntowanie naukowe, z drugiej zaś - będą odzwierciedlały moje wartości i rozwijały moje intuicje. #Uczę terapii traumy, wykładam też na uniwersytecie SWPS w Poznaniu i w Szkole Psychoterapii Crescentia. Piszę o psychologii na stronie, którą właśnie odwiedzacie i na sabinasadecka.pl. Moje artykuły popularyzujące psychologię pojawiają się na łamach czasopism (m.in. Newsweek Psychologia, Charaktery, Sens). W podkaście "Ładnie o traumie" opowiadam o traumie :). #Choć nie przyjmuję obecnie nowych osób do terapii, to stale pracuję terapeutycznie, specjalizując się w terapii traumy. # Swoją pracę poddaję regularnej superwizji indywidualnej u Rikke Kjelgaard i grupowej: u Marii Kasprowicz z WTTS i u różnych superwizorów Somatic Experiencing. # Certyfikuję się w terapii systemowej (z nadzieją na szybki finał :)).

Avatar photo

Maciej Gendek

psycholog i psychoterapeuta, tel. 692 889 010

Jestem psychologiem, psychoterapeutą. Specjalizuję się w pracy z trudnymi decyzjami dotyczącymi kontynuowania lub zmiany formy relacji (ślub, rozwód), zdradami oraz psychologicznymi aspektami różnych problemów związanych z ciałem (psychosomatyka). Pracuję w podejściu psychologii zorientowanej na proces – niezależnie od tego jak trudne sytuacje spotykają nas w życiu, w relacjach z innymi ludźmi, jest w nich zawarta informacja, która – umiejętnie wykorzystana – może posłużyć za pierwszy krok na drodze do szczęśliwego życia. Moje uprawnienia do pracy psychoterapeutycznej zostały nadane przez Instytut Psychologii Procesu (IPP) w Warszawie. Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami indywidualnymi oraz parami m.in. z problemami w relacjach, z objawami psychosomatycznymi oraz z osobami współuzależnionymi/DDA. Prywatnie oraz zawodowo interesuję się snami – różnymi sposobami w jaki można je interpretować. Prowadzę terapię po polsku oraz po angielsku.

Avatar photo

Sylwia Śliwocka

psycholożka, psychoterapeutka, trenerka Familylab, tel. 503042880

Z zawodu psycholog, psychoterapeutka w procesie certyfikacji, trenerka Familylab Polska, realizatorka Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, fascynatka Porozumienia bez Przemocy. Założycielka Akademii EQ, która w swoim zamyśle oferuje rodzicom możliwość podnoszenia swoich kompetencji rodzicielskich i wzmacniania relacji między członkami rodziny. Prywatnie żona, mama czwórki dzieci.

Avatar photo

Maria Sitarska

psycholożka i psychoterapeutka, redaktorka portalu opsychologii.pl, tel. 608 277 295

Jestem dyplomowaną psycholożką i psychoterapeutką (w trakcie procesu certyfikacji w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej). Prowadzę spotkania dla osób dorosłych, par i młodzieży w gabinecie prywatnym w Poznaniu. Pracuję również z grupami: z seniorkami i seniorami w ramach uniwersytetu trzeciego wieku i podczas zajęć uważnego ruchu, z kobietami towarzyszącymi w wychowaniu dzieci swoich partnerów/partnerek i z osobami zaciekawionymi uważnym i zaangażowanym życiem. Zanim przyszła pandemia współprowadziłam Krąg dla Ziemi, w którym starałam się łączyć podejście psychologiczne z głęboką ekologią. Wspólnie z Sabiną Sadecką redaguję portal opsychologii.pl. Ukończyłam Szkołę Integralnej Ekopsychologii. Certyfikuję się na terapeutkę CFT (Compassion-Focused Therapy w ramach kursu CFT. Towarzyszę również osobom terminalnie chorym w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Poznaniu (wolontariat). Wykształcenie psychologiczne uzyskałam zdobywając dyplom magistra psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Umiejętności terapeutyczne zdobywam podczas procesu certyfikacji na doradczynię i terapeutkę systemową w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej (ukończyłam czteroletni kurs podstawowy i zaawansowany) oraz podczas innych szkoleń z zakresu psychoterapii systemowej, terapii skoncentrowanej na rozwiązaniu, Terapii Skoncentrowanej na Współczuciu (CFT), terapii akceptacji i zaangażowania (ACT), ekopsychologii i podejść kontemplacyjnych. Moją pracę poddaję regularnej superwizji. Ukończyłam również filologię polską w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych (MISH).

Avatar photo

Karolina Piasecka

koordynatorka opsychologii.pl, psycholożka

Jestem psycholożką oraz psychoterapeutką trakcie certyfikacji. Wiedzę z zakresu psychoterapii systemowej zdobywam w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. Ukończyłam Kurs Zaawansowany Terapii Akceptacji i Zaangażowania oraz Szkolenie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Wciąż poszerzam swoje kompetencję studiując podyplomowo na kierunku Psychosomatyka i somatopsychologia, uczestnicząc w różnych szkoleniach i konferencjach. Pracuję z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i z różnymi innymi trudnościami rozwojowymi. Niebawem będzie można mnie spotkać również w prywatnym gabinecie we Włocławku. W swej pracy i życiu korzystam z doświadczeń, które kolekcjonowałam w takich miejscach jak dom dziecka, dom pomocy społecznej, fundacje, szkoły, ośrodek leczenia uzależnień, czy Centrum Inicjatyw Senioralnych (ciepłymi uczuciami darzę seniorów i ich ogromną życiową mądrość!). Niezmiernie cenię sobie współpracę z portalem opsychologii.pl - koordynuje tutaj dział związany z recenzjami książek. Prywatnie jestem osobą aktywną, lubiącą podróże, górskie wędrówki, sport, zwierzęta i fotografię. Uwielbiam czytać - aktualnie najwięcej czytam o terapii niepłodności, psychologii traumy, połączeniu ciała i psychiki oraz pracy w sytuacji żałoby i straty. Ogromną radość i satysfakcję przynosi mi bycie mamą.

Avatar photo

Katarzyna Rawska

psycholożka i psychoterapeutka, tel. 512 151 609

Jestem psychologiem (Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu), psychoterapeutką systemową (w trakcie certyfikacji w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu), terapeutką traumy (certyfikat specjalistki w zakresie psychotraumatologii (DeGPT)) oraz autorką artykułów o tematyce psychologicznej. Fascynuje mnie wszystko, co na styku psychologii i biologii: piszę o tym w artykułach, a także – od początku mojej psychologicznej drogi – wybieram metody terapeutyczne pochodzące z tych obszarów. Pracuję w oparciu o założenia i narzędzia wypracowane na gruncie psychoterapii systemowej oraz terapii traumy. Korzystam również z wiedzy i metod wywodzących się z: teorii przywiązania, narracyjnej terapii więzi, neurobiologii interpersonalnej, terapeutycznej pracy z ciałem, uważności, Systemu Wewnętrznej Rodziny, terapii koherencji, terapii akceptacji i zaangażowania. Pracuję także z wykorzystaniem gry terapeutycznej „Grunt to korzenie”. Od ponad 10 lat prowadzę psychoterapię osób dorosłych, młodzieży i par. W przeszłości praktykowałam m.in. w Poradniach Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych, w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży oraz w Oddziale Dziennym Psychiatrycznym. Aktualnie pracuję w ramach prywatnej praktyki w Poznaniu i online. Moją pracę superwizuję. Pracuję terapeutycznie z osobami doświadczającymi m.in. emocjonalnego cierpienia, kryzysu życiowego, straty, adaptacji do zmian, traumy, depresji, lęku, trudności w radzeniu sobie z emocjami i stresem, trudności w relacjach, trudności w sferze zawodowej, trudności w radzeniu sobie z doświadczeniami z przeszłości, a także z osobami, które chcą lepiej poznać i zrozumieć siebie. Zapraszam do lektury moich artykułów, a także do śledzenia profilu facebookowego.

Avatar photo

Karolina Buszkiewicz

Psycholożka, coach i trenerka

Jestem psycholożką, coachem (akredytacja ACC ICF) i trenerką. Pracuję z kobietami, które zamiast przejmować się tym co myślą o nich inni, chcą w końcu zaakceptować siebie takimi jakie są, pozwolić sobie na bycie niedoskonałymi i poczuć się ze sobą dobrze. Dużą przyjemność i satysfakcję sprawia mi towarzyszenie im w odkrywaniu ich wewnętrznych skarbów i procesie budowania samoakceptacji i miłości do siebie. Marzę o świecie, w którym kobiety wierzą w siebie, czują się wartościowe i ważne. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, Szkołę Trenerów Grupy TROP, Kurs Doskonalenia Umiejętności Trenerskich i Komunikacji Opartej na Empatii w Dojrzewalni Róż oraz Szkoły Coachów w Coaching Center, Pracowni Coachingu NOVO i Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego. Bliskie mojemu sercu są NVC, terapia akceptacji i zaangażowania, podejście humanistyczne i podejście skoncentrowane na rozwiązaniach. Ostatnio sporo czytam i uczę się o neurobiologii, samowspółczuciu (self-compassion), byciu dla siebie dobrą i o pracy z traumą (mimo że to ostatnie zagadnienie nie należy do mojej rzeczywistości zawodowej, żywo mnie interesuje). Od innych najczęściej słyszę, że zarażam spokojem i inspiruję odważnym działaniem. Mam w sobie duże pokłady ciekawości i empatii. W wolnym czasie praktykuje jogę, czytam najczęściej po kilka książek równolegle, biorę udział w niezliczonych kursach online, podróżuję po Polsce i Europie albo po prostu leżę na trawie i odpoczywam gapiąc się na chmury. Po 9 latach w stolicy zdecydowałam, że rozpędzona Warszawa nie jest dla mnie. Od ponad roku mieszkam na wsi. Zamieniłam pracoholizm na slow life, uprawiam ogródek warzywny i opiekuję się pełną miłości psinką – Kulką. Więcej o mnie możesz przeczytać na stronie http://www.dobrzetu.pl/o-mnie/ Kontakt: 508 105 793

Avatar photo

Marta Nowakowska

psycholog, tel. 784 521 714

Jestem psychologiem. Ukończyłam psychologię na UAM, roczne szkolenie w Terapii Poznawczo-Behawioralnej Zaburzeń Dzieci i Młodzieży oraz liczne szkolenia poświęcone m.in. zagadnieniom depresji, lęku, obniżonej samooceny. Od kilku lat pracuję psychologicznie z dziećmi i młodzieżą w Akademii Dobrej Edukacji, prowadzę konsultacje dla osób dorosłych, m.in. w ramach projektów aktywizacyjnych. Wykładam przedmioty psychologiczne na CDV w Poznaniu. Moje teksty przeczytacie na łamach Benefit HR, Mindfulness i blogu https://niemategozuego.wordpress.com/ Zapraszam na konsultacje psychologiczne przede wszystkim młodzież i młodych dorosłych.

Avatar photo

Sebastian Szenrok

coach i konsultant biznesowy, tel. 502 380 925

W roli coacha i konsultanta biznesowego pracuję od kilku lat. Pomagam moim Klientom w rozwoju osobistym i zawodowym, ponieważ wierzę że każdy moment jest dobry by zacząć wdrażać zmiany na lepsze i że praca coachingowa to narzędzie, które daje dobre efekty. W mojej pracy wykorzystuję ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach managerskich w firmach rodzinnych i koncernach z różnych branż. Ukończyłem zarządzanie procesami pracy w niemieckiej szkole REFA, filologię hiszpańską na Uniwersytecie UAM, 1,5 roczne studia podyplomowe na kierunku Coaching na Uniwersytecie SWPS, wiele kursów i szkoleń m.in. ETM – Ericksonowski Trening Mentalny i kurs MBSR -  Mindfulness-Based Stress Reduction. Specjalizuję się w pracy nad rozwijaniem kompetencji managerskich, zarządzaniem zmianą, komunikacją i konfliktami w organizacji, pomocą w walce ze stresem i wypaleniem zawodowym. Wspieram podejście zorientowane na szukanie rozwiązań zgodnych z indywidualnymi wartościami. Dbam o ekologię zmiany realizowanej przez Klienta, tzn. o jednoznacznie pozytywny efekt charakteru tej zmiany. W pracy indywidualnej i grupowej pomagam wzmacniać umiejętności zarządzania czasem, zespołem, projektami, wdrażania pozytywnych nawyków. Swoją pracę poddaję superwizji. Pracuję w Poznaniu, wyjazdowo i online. Pasjonuje mnie turystyka górska oraz żeglarstwo. Jestem mężem i ojcem trzech córek. Zapraszam do kontaktu: sebastian.szenrok@gmail.com tel. 502 380 925

Avatar photo

Agnieszka Pawłowska

Psycholog, trener uważności, tel. 609 686 999

Jestem psychologiem, a z czasów pierwszych studiów także ekonomistą. Z wykształcenia, doświadczenia życiowego i pasji jestem trenerem uważności. Posiadam certyfikat nauczyciela MBSR (Mindfulness-Based stress Reduction, czyli redukcji stresu na bazie uważności) oraz MBB (Mind-Body Bridging, czyli metody na lepsze zrozumienie swoich myśli poprzez kontakt ze zmysłami). Obecnie szkolę się i rozwijam w zakresie terapii ACT (Terapia Akceptacji i Zaangażowania). Prowadzę wykłady, warsztaty i spotkania indywidualne. Współpracuję z Uniwersytetem SWPS, gdzie prowadzę zajęcia dla studentów Psychologii Pozytywnej. Piszę także artykuły do prasy branżowej – głównie z zakresu mindfulness. Na co dzień pracuję z nauczycielami, przedsiębiorcami, studentami, sportowcami, służbami więziennymi i osobami z wielu innych obszarów zawodowych. Widzę ogromną wartość i potrzebę uważnej pracy z dziećmi i młodzieżą, w tym uczenia ich lepszego kontaktu z własnym ciałem, myślami, emocjami, uważnej komunikacji i pełniejszego doświadczania życia. Na bazie licznych doświadczeń w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz korzystając z elementów zawartych w ramach kursu MBSR, w programie MindUP, Inner Kids, Planting Seeds, Uwaga to działa! oraz the Mindfulness in School Project stworzyłam roczny program wdrażania uważności do szkół. Krok po kroku pomaga on dzieciom lepiej zrozumieć siebie, radzić sobie z trudnymi sytuacjami, łatwiej koncentrować się na zadaniach i współdziałać w grupie. By pomóc rodzicom i nauczycielom w przekazywaniu dzieciom wiedzy i umiejętności z zakresu uważniejszego życia, napisałam także serię książeczek „Kraina Uważności”, skierowanych już do najmłodszych odbiorców. Prywatnie jestem mamą czwórki dzieci - w tym jednego Anioła. Uwielbiam kontakt z ludźmi i równocześnie czas tylko dla siebie. Czerpię ogromną radość z bliskości z naturą, z mądrymi książkami, z możliwości odkrywania nowych miejsc na świecie i wracania do tych, które znam i w których czuję się bezpiecznie. Codziennie doświadczam wyjątkowej wartości z pielęgnowania uważności, akceptacji, ciekawości, otwartości, a także życzliwości wobec siebie i innych. Więcej informacji o tym co robię znajdziesz na stronie „żyj uważniej…, czyli minfulness dla każdego”: www.zyjuwazniej.pl Zapraszam też do kontaktu: a.pawlowska@zyjuwazniej.pl tel. 609686999

Avatar photo

Natalia Stasiowska

koordynatorka opsychologii.pl

Jestem psycholożką, interwentką kryzysową i psychoterapeutką systemową w trakcie szkolenia (w WTTS). Od kilku lat uczę się, praktykuję (i doświadczam) terapii akceptacji i zaangażowania. Na co dzień pracuję w Centrum Zdrowia Psychicznego Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie oraz w gabinecie online w Instytucie Terapii Poznawczo-Behawioralnej gdzie wspieram osoby dorosłe doświadczające kryzysu i/lub trudności w obszarze zdrowia psychicznego. Współprowadzę również program Self Practice Self Reflection dla psychologów/psycholożek w nurcie ACT. Choć moje terapeutyczne serce skradła psychoterapia systemowa oraz ACT, to bliska jest mi także terapia oparta na współczuciu (CFT), terapia oparta na analizie funkcjonalnej (FAP) oraz nurty oparte o uważność. Korzystam również z technik terapii poznawczo-behawioralnej. Nieustannie kształcę, uczę, doświadczam i trenuję, a swoją pracę poddaję regularnej superwizji i interwizji. Poza moją zawodową rolą - praktykuję uważność, spaceruję, fotografuję, dużo się zachwycam, odpoczywam kiedy mogę, a także uczę się, że aktywność fizyczna może być czymś wspaniałym ;) Nie wyobrażam sobie dnia bez przeczytania choć kilku stron książki. Od niedawna jestem psią mamą i codziennie uczę się jak dla swojej Fiki być dobrą, wspierającą towarzyszką.

Avatar photo

Aleksandra Kawa

Jestem psycholożką (ukończyłam studia na Uniwersytecie Śląskim) i interwentką kryzysową (po studium w Instytucie Terapii Poznawczo-Behawioralnej we Wrocławiu). Prowadzę konsultacje i wsparcie psychologiczne w Żorach (województwo śląskie) oraz online. Wspieram osoby przeżywające kryzysy i udzielam pomocy w rozwijaniu kompetencji psychologicznych. Pracuję integrując aktualną i rzetelną wiedzę naukową z pełną szacunku, wrażliwości i otwartości postawą wobec człowieka, z całą jego złożonością. Jestem adeptką metod pomocy psychologicznej wywodzących się z psychoterapii poznawczo-behawioralnej, podejść humanistyczno-egzystencjalnych oraz neurobiologii. Szczególnie bliska jest mi Terapia Akceptacji i Zaangażowania (ACT). Specjalizuję się w pracy z młodymi dorosłymi, a najbardziej interesującym mnie obszarem jest psychologia zdrowia i jakości życia. W pracy i poza nią prowadzi mnie przesłanie Carla Rogersa: „to, co najbardziej osobiste, jest też najbardziej wspólne”.

Avatar photo

Aleksandra Borowska

Jestem dyplomowanym coachem, trenerem, HRowcem, doradcą MMŚP oraz edukatorem w zakresie przedsiębiorczości dzieci i młodzieży, który bez cienia wątpliwości bardzo lubi to, co robi. W codziennej pracy wykorzystuję wiedzę psychologiczną w biznesie. Wszystko zaczęło się od mojej pasji do biegania, przygotowań do półmaratonu, kiedy to często zadawałam sobie pytanie: dlaczego jedni ludzie osiągają swoje cele, a inni nie? No tak. Tam gdzie są ludzie, tam jestem ja i zdecydowanie dobrze odnajduje się w roli słuchacza, jak i tego, który mówi. Dzielenie się wiedzą jest dla mnie przyjemnością i do tej pory prowadziłam szkolenia na Collegium da Vinci, czy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Moja energia i żywiołowość jest widoczna na co dzień, dlatego coraz częściej szukam, bywam w miejscach lub z ludźmi, którzy są uosobieniem spokoju, ciszy i harmonii. Jestem człowiekiem, który dobrze odnajduję się w różnych sytuacjach, dlatego ciesze się, że mogę mieć swoje miejsce na tym portalu i dziękuję, że przeczytałeś/aś moją recenzję. Zapraszam do kontaktu aleksmariaborowska@gmail.com +48 536 154 258

Avatar photo

Anna Maria Potęga

Kim jestem? Bywam roześmianym promykiem słońca, gradową chmurką, radosnym pląsem, kroplą deszczu przejrzystą, migoczącą iskierką nadziei, czułym spojrzeniem i przytuleniem pełnym ciepła. Uwielbiam odkrywać i smakować życie i robić to, czego aktualnie potrzebuje moja dusza. Spełniona nauczycielka wychowania przedszkolnego, która do pracy - i życia - zaprasza uważność i współczucie. Szczęśliwa matka wspaniałego nastolatka i maltańczyka, który często udaje, że jest pitbullem ;)

Avatar photo

Anna Wolska

recenzentka opsychologii.pl

Anna Wolska - psycholog, pedagog, psychoterapeutka w trakcie certyfikacji. Członkini Association for Contextual Behavioral Science. Centrum jej zainteresowań stanowi psychologia dzieci i młodzieży. Swoje kwalifikacje podnosi uczestnicząc w konferencjach, szkoleniach i warsztatach. Z pasją prowadzi facebookowy profil: Anna Wolska- Psychologicznie. Uważa, że każdy dzień może być piękniejszy dzięki szczerej rozmowie, aromatycznej kawie i dobrej książce.

Avatar photo

Elżbieta Filipow

Z wykształcenia jestem socjolożką i filozofką, obecnie doktorantką na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego i stypendystką LLP Erasmus na Universiteit Twente. Dodatkowo ukończyłam Studia Podyplomowe „Doskonalenie Warsztatu Tłumacza w Zakresie Przekładu Pisemnego” w Instytucie Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jestem autorką przekładu z j. angielskiego na polski książki Orny Donath "Żałując macierzyństwa" oraz Jamesa F. T. Bugentala "Psychoterapia to nie to, co myślisz. Psychoterapeutyczne zaangażowanie w proces życia". Od wielu lat amatorsko pasjonuję się psychologią. Owocem tych różnorodnych zainteresowań stała się moja działalność pisarska: rozmowy z inspirującymi mnie osobami i recenzowanie książek. Współpracowałam z kwartalnikiem „Świat mózgu”, obecnie współpracuję z miesięcznikiem „Charaktery”. Uwielbiam spacery, najchętniej po lesie lub nad jeziorem, literaturę piękną, a ostatnimi czasy na nowo odkrywam, jaką satysfakcję mogą dać ćwiczenia fizyczne.

Avatar photo

Iza Watanabe

Pracując jako coach, swoją rolę w procesie coachingowym rozumiem jako mądre towarzyszenie Klientce/ Klientowi w docieraniu do tego co najważniejsze, dając uważne i życzliwe wsparcie w przechodzeniu przez pojawiające się trudności oraz szacunek i ciekawość wobec dokonywanych przez Klientkę/ Klienta wyborów. Ciągle w drodze rozwoju osobistego i zawodowego. Od listopada 2019 uczę się o Terapii Akceptacji i Zaangażowania (Acceptance and Commitment Therapy), by jeszcze skuteczniej wspierać w budowaniu odporności psychicznej i elastyczności w działaniu, które prowadzi do wartościowego, witalnego życia. Prywatnie jestem mamą dwójki szkolnych dzieci, żoną, siostrą, córką, przyjaciółką. Lubię narty, szare deszczowe niebo, wyprawy (nie tylko górskie) i książki. Katowiczanka z warszawską historią i rodowodem z Lublina.

Avatar photo

Karina Dawidowska

recenzentka opsychologii.pl

Ze zdrowego rozsądku zostałam absolwentka ochrony środowiska, z zamiłowania pasjonatką gramatyki i ortografii języka polskiego, w wolnych chwilach drążę więc językowe "smaczki", uciekam w świat bohaterów książek, korzystam z dobrodziejstw jogi, próbuję swoich możliwości kulinarnych. Na co dzień staram się kierować zasadą zdrowej równowagi między pracą a odpoczynkiem i wewnętrznym samorozwojem w tym pędzącym świecie.

Avatar photo

Kinga Bartkowiak

Jestem etnolożką, studentką psychologii i stażystką w Laboratorium Neuronauki Emocji na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Współpracuję z portalami i czasopismami psychologicznymi, m.in. z Newsweek Psychologia. Nie wyobrażam sobie świata bez kotów, zielonej herbaty, lasów, maty i pizzy.

Avatar photo

Krystyna Zelek

recenzentka opsychologii.pl

Krystyna Zelek jest psychologiem, psychoterapeutą w procesie certyfikacji oraz trenerką kompetencji społecznych. Ukończyła Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytet Zielonogórski. Posiada również dyplom ukończenia Studium Pomocy Psychologicznej w zakresie Seksuologii. Pracuje z osobami dorosłymi, młodzieżą i dziećmi. Specjalizuje się w psychoterapii rodzin, małżeństw i par, pracuje także w kontakcie indywidualnym.
 Posiada doświadczenie w organizowaniu i prowadzeniu szkoleń dla osób dorosłych oraz zajęć psychoedukacyjnych dla młodzieży. Brała udział w wielu warsztatach, treningach rozwoju osobistego i treningach psychoterapeutycznych w różnych szkołach terapeutycznych. Prowadzi gabinet pomocy psychologicznej w Zielonej Górze.

Avatar photo

Syma Marta Al Azab-Malinowska

recenzentka opsychologii.pl

Jestem psychoterapeutką, filozofką i pedagożką. Pracuję w nurcie terapii systemowej oraz terapii narracyjnej, bliskie są mi również założenia podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach. Współtworzę pracownię rozwoju i terapii "Przestrzenie". Ukończyłam dwuletni kurs terapii systemowej w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, podczas którego uczyłam się również systemowej terapii rodzin. Obecnie uczestniczę w Zaawansowanym Kursie Terapii Systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu oraz w specjalistycznym kursie TSR prowadzonym przez Centrum TSR. Jestem doktorantką na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM, członkinią fundacji Art-On oraz członkinią WTTS-u. Jestem w takim momencie życia, że dużo moich obowiązków to moje największe przyjemności: czytanie, słuchanie i rozgryzanie nowych tematów. Poza tym dużo rozmawiam i dużo się dziwię. Do tej pory książki i filmy recenzowałam znajomym i przyjaciołom, a to przez telefon, a to przy kawie. Pisałam raczej na potrzeby akademickie. Mam nadzieję, że uda się te dwie formy w miarę zgrabnie wymieszać i uzyskać nową jakość. Kontakt: tel. 506620610