Psychoterapia jest przestrzenią, w której temat wartości jest obecny zawsze, nawet gdy nie jest nazwany wprost (już samo podjęcie psychoterapii jest przecież stanięciem po stronie ważnych dla siebie wartości). O wartościach mówi używany przez nas w trakcie psychoterapii język, mówi do nas o nich nasze ciało i nade wszystko o  wartościach świadczą nasze decyzje i nasze aktywności. Język wartości przemawia też zmianą energii zaobserwowanej w rozmowie z klientem, jego ożywieniem, jego wycofaniem, jego uspokojeniem i rozgorączkowaniem. 

Wartości są dla terapii energetycznym paliwem. Pozwalają wyjść poza ból, kryzys, traumę i znaleźć w sobie nienaruszalną cząstkę, która oświetla naszą sprawczość i integralność. Wartości przywracają linię czasu naszego życia. Wartości pozwalają nam zobaczyć siebie jako część większej całości i sprawiają, że przynależymy. Wartości pozwalają nam odzyskać poczucie autonomii w środku chaosu.

Jednak języka wartości w terapii (ale też i w życiu) musimy się często na nowo nauczyć. Wartości nie mówią do nas linearnie, w jasnym i czarno-białym porządku. Język wartości jest ukryty, choć bardzo równocześnie jaskrawy, gdy wiemy, czego mamy  szukać. 

Zapraszam Was na webinar o pracy z wartościami w psychoterapii (i innych procesach: coachingowych, rozwojowych, warsztatowych).

Podczas naszego webinaru porozmawiamy o tym:

  • jak definiować wartości (przyjmiemy podczas webinaru soczewki dwóch podejść: neurobiologicznego i kontekstualnego)
  • jak rozpoznawać w trakcie sesji i w trakcie całego terapeutycznego procesu momenty egzystencjalnie ważne 
  • jak zaangażować pracę z ciałem do przyglądania się wartościom i jak poprzez ciało rozpoznawać, co jest dla nas życiowo najważniejsze, a co zupełnie nieistotne
  • jak rozmawiać z klientem/klientką, by trenować z nim życie DLA czegoś, a nie jedynie WOBEC czegoś
  • jak pracować z osobami, które doświadczyły moral injury (moralnemu zranieniu), często towarzyszącemu doświadczeniu traumy 
  • jak wpleść pracę z wartościami w każdą sesję i w każdy etap terapii, jej rozpoczęcie, jej “środek”, jej zakończenie, ale też czas PO terapii.

Webinar odbędzie się 15 czerwca 2022 (środa) o godzinie 18:00. Potrwa 2 godziny zegarowe (lub ciutkę dłużej, jak to u mnie).

Koszt webinaru to 150 zł (1 czerwca koszt webinaru wzrośnie do 200 zł). Webinaria jest do kupienia pod tym linkiem: https://kursy.opsychologii.pl/product/praca-z-wartosciami-w-psychoterapii/ .

Każda z osób uczestniczących w webinarze otrzyma certyfikat i notatkę podsumowującą najważniejsze idee webinaru.

Webinar odbędzie się na platformie zoom. Link do zooma zostanie wysłany 24 h przed webinarem. Nagranie z webinaru będzie dostępne na platformie kursy.opsychologii.pl do 1 września 2022 roku.

***

Webinar poprowadzi Sabina Sadecka, terapeutka i nauczycielka traumy, integrująca w swej pracy techniki pracy z ciałem (szczególnie Somatic Experiencing), interwencje systemowe i myślenie egzystencjalne. Współzałożycielka portalu opsychologii.pl. Nauczycielka psychologii na SWPS w Poznaniu. Popularyzatorka psychologii i rzetelnych podejść do psychoterapii. Twórczyni podcastu „Ładnie o traumie”.