Najcenniejsze, co możemy dać sobie nawzajem, to nasza obecność, budująca zbiorową energię uważności i spokoju. Możemy siedzieć dla tych, którzy/które nie mogą usiąść, chodzić dla tych, którzy/które nie mogą chodzić, oraz tworzyć wewnętrzną ciszę i spokój dla tych, którzy/które nie mają w sobie ciszy ani spokoju.
Thich Nhat Hanh

Zapraszamy na Dzień Uważności, będący pogłębioną praktyką medytacji dla osób, które oprócz indywidualnej praktyki chcą wzbogacić ją o wspólne praktykowanie w grupie spotykającej się regularnie co miesiąc. Oprócz tego, że w medytacji główny akcent stawia się na własne, niepowtarzalne doświadczenie, to praktykowanie uważności w grupie może nieść ogromne wsparcie.

Na Dzień Uważności zapraszamy osoby, które praktykują medytację uważności od co najmniej kilku miesięcy lub ukończyły 8-tygodniowy kurs uważności (MBSR, MBLC). Dzień Uważności nie jest przeznaczony dla osób, które dopiero rozpoczynają praktykę medytacji i uważności.

Informacje praktyczne:
:: Dzień Uważności to kilka godzin (12.00-18.00) wspólnej praktyki uważności i współczucia w ciszy (cisza nie obowiązuje osoby prowadzącej praktyki)
:: spotykamy się w Szkole Tai Chi JADEIT przy ul. Bastionowej 47 w Poznaniu
:: praktykujemy m.in. uważność w siedzeniu, uważność w chodzeniu, uważny ruch, uważne jedzenie, skanowanie ciała/głęboką relaksację, medytację życzliwości
:: refleksja nad doświadczeniem i dzielenie się w kręgu pod koniec spotkania
:: prosimy o przyniesienie wegańskiego posiłku, którym będziemy mogli/mogły podzielić się w grupie
:: herbata i kawa będą dostępne na miejscu
:: grupa licząca do 12 osób

Osoba zapraszająca: Bartek Bajer, współtwórca Fundacji Trzy Bramy, nauczyciel uważności w trakcie szkolenia. Więcej informacji: https://fundacjatrzybramy.pl/o-fundacji/zespol/

Zgłoszenia: prosimy o wypełnienie formularza: https://forms.gle/m94PveFwwHapih9M6
Po przesłaniu zgłoszenia otrzymasz więcej informacji.

Rytm: spotkania odbywać się będą cyklicznie w soboty, g. 12-18: 16 marca, 20 kwietnia, 18 maja, 29 czerwca. Kolejne terminy podamy latem.

Formuła: Dni Uważności są otwarte, osoby mogą dołączać do przyszłych spotkań po wcześniejszym przesłaniu zgłoszenia.

Ekonomia daru: naszą intencją jest budowanie świata, w którym potrzeby wszystkich osób ludzkich i innych niż ludzkie będą tak samo widziane i uznane. W ludzkim świecie pieniądze są często wybieraną strategią na zaspokojenie wielu ważnych potrzeb: bezpieczeństwa, zdrowia, komfortu, wsparcia, akceptacji i wielu innych. Ufamy, że możemy przyczyniać się do wzmacniania zaufania i bezpieczeństwa wynikającego z przynależności do grupy, w której mamy możliwość wspólnie dbać o nasze uniwersalne potrzeby. Chcemy wspólnie z Wami wzmacniać naszą umiejętność otwartego proszenia innych o wsparcie w zaspokojeniu naszych potrzeb, jak również dzielić się w wolności naszymi zasobami, finansowymi i innymi, wzbogacając tym samym dobrostan społeczności, więc i poszczególnych osób ją tworzących.

Spotkania organizowane przez Fundację Trzy Bramy nie mają więc swojej ustalonej ceny. Prosimy Was o to, żebyście każdorazowo wybrali/wybrały kwotę, którą chcecie i możecie zapłacić (może to oznaczać, że tym razem nie wpłacisz nic lub że tym razem wpłacisz więcej niż wybrał_byś w innym momencie Twojego życia).

Jeśli jednak nie czujesz teraz chęci do udziału w proponowanej przez nas ekonomii daru, możesz wybrać odpowiednią dla Ciebie kwotę na podstawie proponowanych przez nas widełek [50-150 zł].

Jeżeli masz pytania, napisz do nas: kontakt@fundacjatrzybramy.pl
O Fundacji: https://fundacjatrzybramy.pl/

Bartek Bajer
Fundacja Trzy Bramy