Już 14 marca rusza Wiosenna Szkoła Psychologii – cykl sześciu szkoleń na temat właśnie… psychologii. Tych szczerze zainteresowanych samą psychologią, albo zastanawiających się czy może wybrać ją jako formę kształcenia się, serdecznie zapraszamy na ulicę Cichą, do inspeerio. A jak ta szkoła będzie wyglądać i dlaczego warto nas odwiedzić, w radiu Blue FM tłumaczą nasi specjaliści: Marta Kondys oraz Maciej Gendek.

Magdalena Sobczak (Blue FM): Wiosna to jest fajny czas na przemiany, a wy pomyśleliście o tym, by stworzyć warsztaty dla poznaniaków. Zauważyliście, że ludziom tego brakuje i dlatego trzeba to zrobić?

Marta Kondys (psycholog): Wiosenna szkoła psychologii zrodziła się z potrzeby poinformowowania o psychologii w formie bardziej przystępnej, praktycznej – ćwiczeniowej. Także jest to szansa dla tych, którzy myślą o związaniu swojej przyszłości zawodowej z psychologią np. maturzyści. Warsztaty pozwolą m.in. zrozumieć w jaki sposób w życiu możemy te umiejętności psychologiczne wykorzystywać, również dokonać autodiagnozy, czyli sprawdzić swoje predyspozycje.

MS (Blue FM): To będzie takie trochę uniwersyteckie, jeśli chodzi o teorię?

Maciej Gendek (psycholog, psychoterapeuta): Z założenia chcielibyśmy podzielić się swoją wiedzą, czego sami się nauczyliśmy. Chcemy pokazać jak wykorzystywać wiedzę o sobie, aby lepiej organizować swój czas, żeby być lepszym rodzicem, radzić sobie w różnych sytuacjach np. w konfliktach w pracy.

MS (Blue FM): Zaczynamy od tego marcowego wykładu, czego będzie dotyczył?

MK: Pierwszy warsztat nosi nazwę „Wiele barw osobowości i temperamentu”, gdzie poznamy swoje zasoby, portret psychologiczny. Chcemy zwrócić uwagę na to, abyśmy wybierali takie aktywności, które są w zgodzie z nami. Rozpoznamy temperament: czy jestem introwertykiem, a może ekstrawertykiem…

MG: Także w szybki i sprawny sposób każdy będzie miał szansę ustalić swój typ osobowości za pomocą kwestionariusza MBTI, który w przejrzysty sposób pomaga odpowiedzieć na pytanie kim jesteśmy, jakie mamy słabe strony…

A więcej o Wiosennej Szkole Psychologii dowiedzą się Państwo z powyższej audycji. Zapraszamy do odsłuchu.

Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem szkoleń, które znaleźć można w zakładce Aktualności.