To wydarzyło się jakieś 5 lat temu. Spotykamy się w portalowym gronie. Trochę rozmawiamy, o tym, co u nas, a trochę o pracy. ”I wiecie co – mówi z uśmiechem, ni z tego ni z owego, Kasia – pani z Rossmana powiedziała mi podczas zakupów, że czyta nasz portal”. „Pani z Rossmana? Serio? Czyta nas ktokolwiek poza nami samymi?”. Ale się wtedy ucieszyłam! Sporo ludzi nas od tej pory przeczytało i opowiedziało nam/mi o tym, ale historia o pani z Rossmana należy do moich ulubionych.

Portal jest od wielu lat moim osobistym generatorem radości. Na zewnątrz wysyłam Wam moją wiedzę i moje serce, ale to, co do mnie wraca to o wiele więcej niż mogłam sobie wymarzyć. Lubię dla Was pisać, lubię Was słuchać, gdy ze mną dyskutujecie, z przyjemnością i ufnością zaglądam do tekstów współtwórców portalu i biorę z tych tekstów zawsze coś dla siebie. To jest naprawdę skuteczny – sprawdzany w akcji już całe 7 lat! – sposób na zawodowy spokój: miej wokół siebie ludzi o podobnym etosie pracy i wartościach i codziennie dokładaj cegiełkę do rzeczy, które nadają Twojemu życiu sens.

A poniżej kilka ciekawostek o nas i naszej pracy:

  • Portal nie był 7 lat temu wcale portalem, był stroną – i to bardzo prostą – towarzyszącą centrum inspeerio (i pod taką nazwą też funkcjonowała strona); centrum nie istnieje już kilka lat, ale strona – jak widzicie – ma się dobrze. Wiele z osób współtworzących portal dołączyła do nas, gdy byliśmy jeszcze centrum i naprawdę sporo razem przeżyliśmy. Pięknych, wzruszających, smutnych, radosnych chwil. 
  • Portal tworzą eksperci i recenzenci. Eksperci piszą dla Was teksty tzw. merytoryczne – omawiają na łamach portalu to, czym aktualnie zawodowo żyją, recenzenci zaś recenzują dla Was książki, które do naszego poznańskiego centrum dowodzenia napływają w ilościach niemalże hurtowych. Psychoterapeuci i coachowie należący do naszego zespołu ekspertów dostarczają nam regularnie zaświadczenia o swojej superwizji (to warunek sine qua non funkcjonowania na naszej stronie jako terapeuta/coach). 
  • Od 2 lat proponujemy naszym twórcom spotkania całego portalowego zespołu. Spotkania odbywają się 2 razy w roku i mają wymiar oczywiście towarzyski, ale też edukacyjny – każde spotkanie wzbogacamy bowiem warsztatem rozwojowym (w październiku będzie to praca z ciałem i ruch GAGA ❤️). Te spotkania są naprawdę magiczne!
  • Współpracujemy chyba z każdym wydawnictwem, które ma w swojej ofercie książki o tematyce psychologicznej. Taka współpraca była zawsze naszym marzeniem, nie wiedzieliśmy jednak jak się do tego zabrać. Do czasu, gdy jeden z nas nie skontaktował nas skutecznie z a wydawnictwem (to były chyba „Zakamarki” ❤️) i to dodało nam odwagi, by napisać do wszystkich innych po kolei. 
  • Wartościami, które pielęgnujemy na naszej stronie są: różnorodność (znajdziecie u nas przedstawicieli różnych profesji, ludzi studiujących przeróżne dziedziny psychologii, będących adeptami różnych nurtów terapeutycznych; hołdujemy też jednak różnorodności przez duże „r”, tej kulturowej i społecznej, związanej z otwartością i szacunkiem dla Innego), autentyczność (zachęcamy naszych twórców, by nie chowali się za swoimi rolami zawodowymi, by pisali z odwagą i traktowali siebie samych jako najważniejsze laboratorium opisywanych w tekstach tez) i współczucie (piszemy dla Was przede wszystkim naszym sercem, byście czuli się u nas zaopiekowani, wysłuchani i zainspirowani; chcemy też kibicować wszystkiemu co dla Was ważne i trudne i co wymaga od Was odwagi; jeśli choć garstka osób poczuje/poczuła się dzięki nam odważona do czegoś trudnego – ten portal nie powstał bez sensu ❤️).
  • Portal od strony technicznej, organizacyjnej i merytorycznej ogarnia aż 5 osób – Maria, Karolina, Natalia, Alicja i Sabina. To dzięki nim teksty są redagowane i publikowane, fb i instagram mają jakąś zawartość, teksty merytoryczne przychodzą do nas na czas, a wydawnictwa wiedzą co i do kogo słać :).

Sabina Sadecka

Kochani nasi.

7 lat pisania o psychologii to jest piękny kawałek drogi. Nie byłoby nas bez Was, nie roślibyśmy, nie rosłybyśmy, gdybyście nas nie czytali, gdybyście nie byli z nami w relacji. A my z Wami. Siejemy tyle i tak, jak potrafimy najlepiej, pielęgnując w tym działaniu radość i zachwyt. A ponieważ lubimy świętować i lubimy się dzielić, mamy dla Was urodzinowe zaproszenie (konkurs!) i do rozdania mnóstwo wspaniałych książek. Przy okazji świętowania jak co roku zapraszamy Was również do współdzielenia i współmnożenia radości: udostępniajcie, dzielcie się, pokażcie nas przyjaciołom. Przydajmy się światu <3

Dziękujemy wydawnictwom: Wydawnictwo Zakamarki, @Difin, GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Dom Wydawniczy REBIS, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego i Dialogue Unlimited za piękne książkowe podarunki. I za całą resztę!
Bez Was nie byłoby nas również.

Ściskamy Was i zapraszamy do wspólnego świętowania <3
Maria i Sabina

✨✨✨

W tym roku mamy dla Was trzy ścieżki zaciekawień.

✨ Prosimy Was o to, żebyście opowiedzieli nam/opowiedziały o Waszej książce-ziarnie, książce-drodze i książce-rewolucji.
Książki podarujemy osobom, które opowiedzą sobie i nam o wszystkich trzech typach.

1. Książka-ziarno to taka, która coś ważnego (co?) w nas zasiała i możemy obserwować, że to rośnie, jeśli jest podlewane. I jak to z ziarnami bywa, to ważne potrzebuje często czasu, naszej uwagi i troski, żeby wyrosło piękne i silne.

2. Książka-droga, to może być książka do której wracamy, albo taka, którą odnaleźliśmy, a która jest o jakościach, którymi chcemy żyć (jakich? dlaczego są ważne?)

3. Książka-rewolucja, to książka o zmianie, o wywrocie, o poruszeniu, o głębokiej inspiracji.

✨ Podzielcie się tym, na co macie zgodę się podzielić.
Odpowiedzi prześlijcie w komentarzu do tego posta.

✨ Książki podarujemy osobom, które udostępnią post konkursowy na swoim (lub zawodowym) profilu (zadbajcie o publiczny status posta) i które opowiedzą o wszystkich trzech książkowych ścieżkach.

✨ Dodajcie hasztag #7latopychologii

✨ Na Wasze opowieści czekamy do 20 września (do końca dnia).

i: do dzieła!
pomnóżmy portalowe radości 🙂

#7latopychologii