W każdym momencie mamy więcej opcji reakcji na trudności niż te podpowiadane nam przez nasz własny umysł. Trening ACT (czyli zastosowanie terapii akceptacji i zaangażowania poza kontekstem klinicznym) jest właśnie o poszerzaniu repertuaru naszych odpowiedzi na wszystkie nasze (wewnętrzne i zewnętrzne) przeszkody. 

ACT-owy coaching to proces odkrywania egzystencjalnej wolności i przywracania nam kontaktu z naszą witalnością. To proces wsłuchiwania się w to, co mówi nam nasze serce, a nie tylko nasz własny umysł (i umysły ludzi wokół). To nauka zmienia swojego życia stopami, a nie tylko myślami*. To coaching mocno aktywizujący nas do dbania o to, co dla nas najważniejsze na świecie.

Podczas 2-godzinnego (co najmniej! :)) webinaru “Zastosowania terapii akceptacji i zaangażowania w coachingu” przerobimy wiele narzędzi ACT-owo-coachingowej pracy. Przedstawione na nim treści mogą być użyteczne dla Waszej gabinetowej – terapeutycznej i coachingowej – pracy, ale też mogą stanowić pretekst do głębokiej podróży przez Wasze osobiste dylematy, marzenia i odkrycia. To będzie wbeinar, podczas którego treści dydaktyczne przeplatać się będą z zaproszeniami do osobistej refleksji. 

Obiecuję też sporo pracy z kartami terapeutycznymi i innymi obiektami do fizykalizacji ważnych elementów procesu coachingowego.

Do zobaczenia! <3

To będzie ostatni z webinarów cyklu ACT-owej Rewolucji. Dla tych z Was, którzy ukończyli wszystkie webinary kursu, będę niebawem wysyłać indeksy “ACT-owej Rewolucji”, zaprojektowane na tę okazję specjalnie przez niezwykłą Annę Jęchorek.  Osoby, które uczestniczą w pojedynczych webinarach będą otrzymają certyfikaty uczestnictwa w każdym z webinarów.

Kiedy widzimy się na żywo? Webinar żywo będzie można obejrzeć (i wziąć w nim czynny udział) 24 maja (poniedziałek) o godzinie 19:30. Potrwa on co najmniej 2 godziny zegarowe.

Koszt webinaru: 89 zł, bilety można kupić na platformie kursy.opsychologii.pl

Po webinarze: Po webinarze na platformie kursy.opsychologii.pl dostępne będzie nagranie webinaru. Możecie je ze spokojem obejrzeć sobie do końca 2021 r. Otrzymacie też certyfikat potwierdzający uczestnictwo w webinarze, prezentację i notatkę z webinaru.

Co dodatkowo? Na platformie kursy.opsychologii.pl znajdziecie też nagranie o tym, jak terapia ACT traktuje temat seksualności oraz drugie o tym, jak można zostać terapeutą ACT. Osoby, które wezmą udział w każdym z wykładów ACT-owej Rewolucji, otrzymają indeks uczestniczenia w całym cyklu wykładów.

O mnieSabina Sadecka, psychotorapeutka, zakochana w terapii traumy i terapii ACT (oraz coraz bardziej w terapii FAP). Współzałożycielka portalu opsychologii.pl. Uczy psychologii studentów studiów podyplomowych na SWPS. Tropicielka pięknych wierszy o witalności.

Do zobaczenia!

* Autorką tego cytatu jest Robyn Walser, nauczycielka terapii ACT.

Opinie o moich webinarach

Sabina mówi prosto, praktycznie, w punkt, i pięknie. Prosto. Zrozumiałe mówienie o rzeczach skomplikowanych to coś, co potrafią nieliczni. Sabina bez wątpienia ma tę umiejętność. Praktycznie. Treści webinarów można przekładać na praktykę (pomocową i po prostu życiową) zaraz po zakończeniu webinaru. A nawet w jego trakcie!W punkt. Sabina ma niezwykłą zdolność selekcji treści i łączenia ich w taki sposób, że tworzą nową jakość. Dlatego nawet jeśli masz dużą wiedzę na dany temat, to, zapewniam Cię, na webinarze Sabiny odkryjesz tę wiedzę na nowo. Pięknie. Jeśli nie wyobrażasz sobie, jak można włączać poezję w uczenie psychologii to… nie próbuj sobie wyobrażać, tylko to sprawdź! Na webinarach Sabiny goszczą wiersze, które odnoszą się do tego, co merytoryczne, dodają lekkości i po prostu koją. Bardzo, bardzo polecam webinarowe spotkania z Sabiną.

Katarzyna Rawska, psycholog i psychoterapeutka

rawskapsycholog.pl

Webinary na stałe zagościły w naszych komputerach, wymusiła to sytuacja. Myślę, że bez przesady można powiedzieć, że są już na prawie każdy temat, i opowiadają nam ustami swoich autorek_rów o prawie każdej dziedzinie życia. Nie wszystkie są dobre i zdecydowanie nie wszystkie zapadają w pamięci, ale są i takie, które pozostają z nami na bardzo długo. Dla mnie to zdecydowanie webinary Sabiny. Przyciąga mnie w nich wszystko – treść, wrażliwość z jaką są prowadzone, poczucie humoru i sama Sabina. Po pierwsze dlatego, że poziom jej wiedzy jest olbrzymi, prowadzone są z niezwykłą wrażliwością, ale i lekkością, która wszystkim uczestniczkom_kom pozwala poczuć się w ich trakcie bezpiecznie i komfortowo. Sabina o terapii ACT opowiada z pasją, która podmurowana jest olbrzymią ilością kursów, szkoleń oraz przeczytanych książek i opracowań. Do tego ciepło autorki, te wszystkie cudowne gadżety za pomocą, których prowadzi nas różnymi ścieżkami, i pewność, że najtrudniejsze nawet tematy zostaną pokazane z łagodnością, która nic a nic nie pozbawia ich silnie merytorycznego charakteru. Nie da się tych webinarów zapomnieć i nie da się nie zakochać w ACTie. A na dodatek Sabina obdarowuje nas prezentami – historiami lub poezją – które jak klamra dopinają każde spotkanie.

Joanna Spychała, aktywistka, adeptka terapii ACT

Mówiąc o tych webinarach nie jestem w stanie inaczej zacząć niż słowami CUDOWNE, PRAWDZIWE, Z DUSZĄ!!!Sabina jest jedną z najbardziej autentycznych i kompetentnych osób z jakimi miałam okazję się szkolić i u których miałam okazję się szkolić. Jej niezwykła energia i fantastyczny sposób ujmowania całościowego pozwalają na dogłębne zbadanie tematów i późniejsze zastosowanie ich w swoim życiu i pracy. Integruje  pracę z ciałem, wiedzę o funkcjonowaniu mózgu, psychoterapii ACT, terapii systemowej i psychologii w  jeden spójny i łatwy do przyswojenia przekaz. Wyjaśnia zawiłe tematy dokładnie tak, jak ja potrzebuję tego do mojej pracy,  mojego życia. To co niezwykłe to również  wiedza i  ogromne doświadczenie Sabiny (o oczytaniu mówić nie będziemy:). Jestem uzależniona od sposobu przekazu Sabiny i mam zamiar uczestniczyć we wszystkim co zaproponuje w przyszłości i chociaż nie zawsze mam czas uczestniczyć w  webinariach na żywo bardzo się cieszę, że mogę  odsłuchać je z platformy opsychologii.pl (czasami nawet kilkukrotnie). Polecam:)

Magdalena Ładziak, psychoterapeutka i terapeutka traumy

http://terapiawpoznaniu.pl/